Gusto's Muziekgezelschap liet vrolijke klanken horen terwijl het gezel schap van de genodigden op het podium wachtte totdat de laatste keggen zouden zijn weggeslagen en het signaal voor de stapelloop kon worden gegeven. Daarna sprak Mevrouw Petersen-Gahrs de doopformule uit, liet de champagne over de boeg stromen en het schip van stapel lopen. Terwijl Gusto's Muziekgezelschap de volksliederen speelde gleed de Johannes Gahrs in zijn element. Na de tewaterlating verzamelden de genodigden zich in het kantoor gebouw, waar de heer Mr. H. Smulders er aan herinnerde, dat de Duitse Minister van Verkeer twee hopperzuigers heeft besteld, nl. de Rudolf Schmidtdie in Lübeck gebouwd wordt, en de Johannes Gahrs, waarvan de bouw aan de I.H.C. Holland werd opgedragen. Spreker dankte het Ministerie van Verkeer en de Water- en Scheepvaartdirectie van Duitsland voor het toevertrouwen van de bouw van zulk een groot schip aan de I.H.C. Door deze opdracht werd aan de bij ons allen levende Europese gedachte gestalte gegeven. De beide zuigers zijn door de L.M.G. te Lübeck en de I.H.C. Holland gezamenlijk ontworpen en geconstrueerd. Spreker meent, dat de technische kennis en de ervaring van deze beide op baggergebied gespecialiseerde ondernemingen een waarborg bieden voor een goed produkt. Spreker dankte de directie van de L.M.G. voor de prettige samenwerking. Voorts dankte spreker de vertegenwoordigers van de Wasser- und Schif- fahrtsdirektion, van de Nederlandse Scheepvaartinspectie en alle anderen, die aan de bouw hebben medegewerkt. In het bijzonder richtte spreker zich tot Mevrouw Petersen-Gahrs, die het schip met de naam van haar De laatste keg wordt weggeslagen 108

Het Zeskant | 1960 | | pagina 4