BEPROEVINGEN SNIJKOPZUIGER „NUEVE (CO. 392) Maandag 25 juli was het tijdstip aangebroken waarop de door de I.H.C. voor de bekende klant ALVI te Rome gebouwde snijkopzuiger Nueve aan de baggerproeven kon beginnen. Laat in de namiddag kwam het schip op de baggerplaats, t.w. rO km oostelijk van Enkhuizen, aan. Direkt werd begonnen met het stellen van het schip, hetgeen, dank zij de ankerboominstallatie, vlot verliep. Het hydraulische systeem werd nog even beproefd, diepte-standaanwijzer voor ladder gecontroleerd, brandstof geladen en met zuigen begonnen. Ongunstig was het begin niet, daar reeds om één uur bijna op volle capaciteit gedraaid werd. Het was een prachtig gezicht de zuiger met wijd uitstaande ankerbomen, de lange spudpalen en de hoge strakke opbouw op het water te zien liggen. De weerstand van de drijvende leiding werd geïmiteerd door een ver nauwd spruitstuk op de persbocht. Door de aldus ontstane persdruk, t.w. 13 atm., ontstond een krachtige straal, welke op de vele be zoekers wel een grootse indruk moet hebben gemaakt. Op dinsdag 26 juli werd vroeg begonnen en reeds om negen uur was het gehele bedrijf in volle gang. Dit moest de eerste dag worden van de officiële beproevingen voor de klant en gezien de ervaring van de vorige dag kon alles met groot vertrouwen worden tegemoet gezien. En inderdaad verliep alles ook naar wens. De gehele installatie kon behoorlijk belast worden, de ankers hielden het uitstekend en naar het geluid van de eerste pomp te horen, gecombineerd met het vacuum, kon men een behoorlijke produktie verwachten. Het bleek, dat de baggermeesters Boogaart en De Boer er veel zin in hadden, want een paar maal moest de maximaalbeveiliging van de snijkopaandrijving hoger afgesteld worden, zo hard werd eraan getrokken. (Vervolg Algemeen Gedeelte zie pagina 111)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 6