PROEFVAART EN OVERDRACHT VAN HET BANANENSCHIP DE „BALSA" (Vervolg Algemeen Gedeelte) (CO. 378) „Eén dag Zomer" staat er met een vette kop boven het weerbericht in één van de ochtendbladen van dinsdag 6 september jl. Dit veelbelovende bericht wekt dan ook direct bij de Noren en Ver- schure-mensen goede verwachtingen voor de komende technische proef vaart van het tweede bananenschip voor de reder Torvald Klaveness, het m.s. Balsa. Bij de aankomst op het parkeerterrein van de grote sluis te IJmuiden in de vroege morgen valt het direct op dat vele auto's al zijn aan gekomen en er zich een flink gezelschap van technici en gasten verzameld heeft. Er staat gelukkig niet veel wind en al is de lucht ook enigszins bewolkt, het laat zich toch wel aanzien dat, na de langdurige regenperiode van deze zomer, de voorspelling bewaarheid zal worden. De Balsa is al om vijf uur van de Verschure-werf uit Amsterdam ver trokken en om even zeven uur kijkt iedereen met belangstelling in de richting van de Velser-pont waar het fraaie wit geschilderde schip in de bocht van het Noordzee-kanaal verschijnt. Zodra het schip in de grote sluis is gemeerd gaan, na het vervullen van enkele gebruikelijke douane-formaliteiten, de gasten aan boord en worden hen de hutten aangewezen waarin zij deze dag mogen verblijven. Tegen acht uur worden de grote sluisdeuren opengedraaid en korte tijd later worden de pieren gepasseerd. Als op zee de loods van boord is gegaan gaat het „volle kracht" in westelijke richting. 123

Het Zeskant | 1960 | | pagina 19