Applaus en gelukwensen volg den, terwijl sleepboten het schip opvingen en voor dc wal brachten. Daarna begaven directie en genodigden zich naar de di rectiekamer, waar de heer L. C. Smit het woord voerde. Hij stelde in het vooruitzicht dat de M.O.P.-D.l nog vóór Kerstmis zou kunnen worden afgeleverd. Hij gewaagde van dankbaar heid jegens de Amerikanen Castel, dhr. Ezcurra en dhr. Smit voor de geboden hulp, een hulp waarvan ook Nederland destijds geprofiteerd heeft. Voorts dankte hij de Spaanse regering voor het vertrouwen, dat zij in de i.rl.Cj. gesteld had, toen zij haar eerste sleepzuiger bij ons bestelde. De MOP-Dl is het twintigste schip, dat IHC-werven voor Spanje bouwen, maar het eerste van na de oorlog. Wij vertrouwen dat het met het laatste zal zijn. Verder sprak de heer Smit woorden van dank uit jegens ieder, die aan de bouw, inspectie en tewaterlating had medegewerkt. De doopvrouwe ontving een geschenk, waarna de heer Smit een dronk uitbracht op de Spaanse en Amerikaanse regeringen en op het schip. Namens de Spaanse autoriteiten en bezoekers antwoordde de heer D. de Castel y Marco, consul-generaal van Spanje te Amsterdam, op de toe spraak van de heer Smit. Hij sprak zijn vertrouwen uit in de kwaliteiten van de M.O.P.-D.l en zijn hoop, dat meerdere schepen zullen volgen. Hij eindigde met een heildronk op H.M. Koningin Juliana en Nederland. Daarna was men gedurende enige tijd nog gezellig bijeen. Een van de opvallende figuren onder de bezoekers was de IHC-agent in Spanje, de heer Francisco Ezcurra, voor wiens nooit-aflatende bevordering van de IHC-belangen deze dag een ware triomf betekende. Wanneer straks het schip 77,75 x 13,40 x 5,95 meter met zijn drie diesels van totaal 3200 pk, zijn laadruim van 1500 m3, in de haven van Huelva zal baggeren, zal dat een waardevolle aanwinst zijn voor de Spaanse economie. Maar vóór die tijd hopen wij U nog het verslag van de beproevingen en tijdige aflevering te hebben kunnen geven. F N.O. (I.H.C.)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 23