KIJKJE OVER BUURMAN'S SCHUTTING Wanneer U eens onverhoopt bij Gusto komt, kan het zijn dat U daar een stangscherm voor spuibakjes ziet staan. Ze komen niet veel voor, maar een collega verzon toch mallen om stangscherm zowel als spuibakjes samen te stellen. Dat idee bleef niet geheel onbeloond, maar wij weten zeker, dat genoemde of liever niet-genoemde collega het op prijs stellen zal als u bij het zien van scherm en bakjes even aan hem wilt denken. Er bestaat natuurlijk een geringe kans, dat u niet als wij zo'n stangscherm noch de spuibakjes zou herkennen - al stond u er met uw neus bovenop. LSZ verkocht een Deens reder drie Smit-Bolnes dieselmotoren en hun vreugde daarover zullen wij gaarne delen. Maar als de redactie stelt, dat de koper met die motoren in zee wil gaan, dan wensen wij ons duidelijk te distanciëren. Dat lijkt ons namelijk iets, wat de koper in géén geval zal willen... Ook bij scheepswerf De Klop te Gédégénemuiden wordt de werktijd verkorting aan de orde gesteld, zij het niet door Gédégénestet. Nu ge loven wij niet, dat in een hardwerkende stad als Sliedrecht de behoefte aan meer vrije tijd zo levendig is als bij ons op het dorp (Den Haag). Maar uit andere overigens nijvere streken van ons land ontvingen wij adhesiebetuigingen met het door ons in het vorige nummer ontvouwde plan. Binnenkort zullen wij de puntjes op de i gaan zetten... Nu de huidige regering door belastingverlaging tracht al het moois stuk te maken, dat haar voorgangsters in elkaar hadden geknutseld, is het voor ons een verademing vast te stellen, dat het zakenleven gewoon doorgaat. Conrad-Stork hield een kinderfeest, waarvan de bellensolo van de clown het einde was. Dat doet ons denken aan de voetbal-poel der ellende... Eigenlijk geen einde, nauwelijks een bellensolo en zeker geen clown kon u aantreffen op het veertigjarig jubileum als wij dat ook eens zo foutief mogen neerschrijven van de J. K. firmaredacteur en correspondentiechef. Wij wensen hem gaarne toe, dat hij nog lange tijd ons maandelijks gelegenheid tot schuttingkijken zal geven... Amsterdam is een schone stad, die mits leeg opgeleverd en bevolkt door Hagenaars, onze nooit verwelkende liefde deelachtig zou worden. Dat „De Schakel" van Verschure er een rubriek op nahoudt „Wat doet Uw man in ons bedrijf?" wakkert dat nog aan. Wij kunnen ons voorstellen, dat ook Haagse directeuren die vraag bij zich voelen opkomen, maar nooit dat ze die aan de echtgenote van die man zouden stellen... 128

Het Zeskant | 1960 | | pagina 24