WERK AAI DE WINKEL SLEEPHOPPERZUIGER VOOR INDIA CO. 42 2 Het doet ons genoegen weer een nieuwe opdracht voor het Gouverne ment van India, een goede klant van ons, te kunnen aankondigen. Aankondigen is wellicht niet het juiste woord, omdat de CO. 422 eigenlijk al een hele tijd als CO.-nummer heeft rondgewaard. De voorgeschiedenis is nl. nogal lang en ingewikkeld. In april 1959 heeft de I.H.C. naar aanleiding van een zeer globale aan vraag een hopperzuiger aangeboden, die geschikt zou zijn voor onder houdswerkzaamheden in de haven van Kandia, aan de Westkust van India. Na het nodige heen en weer geschrijf kregen wij in november 1959 de opdracht, zodat alles in kannen en kruiken leek te zijn. Het bleek echter dat enkele deskundigen van de klant verschillende meningen hadden over de werkzaamheden, die het schip zou moeten uitvoeren. Het Gouvernement heeft toen contact gezocht met een aan ons welbekend raadgevend ingenieursbureau te Londen, aan wie men de verdere uit werking van het ontwerp overdroeg, uiteraard in nauw overleg met I.H.C. Dit overleg heeft, ten gevolge van allerlei omstandigheden, nogal veel tijd in beslag genomen, met als resultaat dat wij eerst in september 1960 definitieve contracten en bestekken hebben kunnen voltooien. Zoals gebruikelijk zijn er weer verscheidene reizen van I.H.C.-functio- narissen naar India en Engeland nodig geweest voor het zover was. Het schip is een stoom-hopperzuiger, uitgerust met een flexibele zij- zuigbuis en een snijkopladder in het achterschip, ongeveer van het type Maria Teresa (CO. 388). In de haven van Kandia heeft de Visakha (CO. 356), die thuishoort in 119

Het Zeskant | 1960 | | pagina 3