v.r.n.l. Atevrouw Cyrillo, de Heer Werneck, de Heer Cyrillo Jr. en de Heer den Ouden noot De Klop. Het was gemakkelijk te raden wat er te gebeuren stond. Aanstonds zou één der schepen van de indertijd bij de I.H.C. Holland bestelde baggervloot voor Brazilië te water gelaten worden. De sleep hopperzuiger Rio de Janeiro (G.O. 398) vormt het laatste object dat nog in bouw is van de omvangrijke opdracht, die de Braziliaanse rege ring medio 1958 bij ons plaatste. De overige schepen, waaronder ook het zusterschip van de CO 398, de zuiger Minas Gerais (CO 397) zijn reeds alle te bestemder plaatse afgeleverd en voor het overgrote deel in bedrij f Omstreeks kwart voor drie maakten de boten van Rijkswaterstaat en Rivierpolitie aanstalten om het op dat moment drukke scheepvaart verkeer op de Merwede even stil te leggen om het schip ruim baan te kunnen geven bij zijn eerste kennismaking met het water. De directie had inmiddels in de kantine vele genodigden ontvangen. Onder de diplomatieke vertegenwoordigers van Brazilië bevond zich ook de Braziliaanse Ambassadeur van België, Z.E. Carlos Cyrillo Junior met zijn echtgenote. Tevens ontwaarden wij een aantal autoriteiten van de Braziliaanse Marine, waaronder Commander Werneck, die namens het Braziliaanse Ministerie*van Openbare Werken het toezicht op de bouw uitoefent. Verder waren er vertegenwoordigers van de Neder landse overheid en het bedrijfsleven. Op het moment dat het water in de Merwede zijn hoogste stand bereikt had, begaven de gasten zich naar het podium en weldra gaf de boot van Rijkswaterstaat het sein dat het scheepvaartverkeer geen hinderpaal meer vormde voor de tewaterlating. Op charmante wijze hanteerde Mevrouw M. R. Cyrillo, echtgenote van de Braziliaanse Ambassadeur in België, de champagnefles, die spattend en schuimend tegen de boeg van de Rio de Janeiro kapotsloeg. Nog niet eens alle stoppings waren onder het schip weggeslagen toen er al beweging in kwam en spoedig verliet het in snelle vaart de helling. Slechts een klein moment waren de teugels vrij, toen liet het remmings- werk zich voelen en spoedig gaf het fraaie I.H.C. produkt zich ge- 121

Het Zeskant | 1960 | | pagina 5