WERKTIJDVERKORTING We schrijven boven dit stukje „Werktijdverkorting"; we hadden er ook „Produktiviteitsverhoging" boven kunnen zetten. Werktijdverkorting en produktiviteitsverhoging zijn twee begrippen, die hand in hand gaan; althans moeten gaan. Over de werktijdverkorting is al veel gesproken en geschreven en eindelijk is het dan zo ver: we werken gemiddeld 47 uur per week. En als alles goed gaat, gaan we binnen afzienbare tijd naar de 45 uur. Als alles goed gaat. Ja, dat is zo iets. Wanneer gaat alles goed? Het antwoord daarop is eenvoudig. Het gaat goed als we in de kortere werktijd dezelfde prestatie leveren als voorheen in de langere werktijd. Dat kan alleen als iedereen zijn volle medewerking verleent. Als ieder een zich aan de gestelde regelen houdt. Als men niet probeert tussen de mazen van het net heen te glippen en daardoor de kansen op een spoedige invoering van de 45-uren-week „verziekt". Laat een ieder bedenken, dat, als men zich niet aan de gestelde regelen houdt, men de zaak niet alleen voor zichzelf bederft, maar ook voor alle andere arbeidskameraden. 't Is een kwestie van solidariteit. Hieronder drukken we de circulaire af, die alle werknemers ontvingen in verband met de invoering van een werkweek van 47 uur. Lees die nog eens door. En handel er naar. Het is van belang voor ons allen. (Volledigheidshalve wijzen we er op, dat de circulaire, die aan het personeel te Slikkerveer is uitgereikt, op sommige punten iets afwijkt van onderstaande tekst. Deze afwijkingen houden verband met de om standigheden ter plaatse.) (0) 109

Het Zeskant | 1960 | | pagina 7