Schiedam, 28 september 1960. Aan het Werkliedenpersoneel van de N.V. Werf Gusto v/h Fa. A. F. Smulders te SCHIEDAM. Mijnheer, Van de Vakraad hebben wij toestemming ontvangen voor het verkorten van de werktijd van 48 tot 47 uur per week. Dit betekent, dat éénmaal in de vier weken op zaterdag niet zal worden gewerkt. Deze werktijd verkorting zal ingaan op 1 oktober 1960, zodat de vrije zaterdagen zullen vallen op 1 oktober, 29 oktober, 26 november en 24 december 1960. De werktijdregeling wordt met ingang van 3 oktober 1960 als volgt: maandag tot en met vrijdag van 7,30 tot 12.uur en van 12.30 tot 16.48 uur; zaterdag (behalve de vrije zaterdag) van 7.30 tot 11.30 uur. Het College van Rijksbemiddelaars heeft aan de werktijdverkorting de voorwaarde verbonden, dat in 47 uur dezelfde arbeidsprestatie moet worden geleverd als thans in 48 uur. Om dit te bereiken worden maat regelen van organisatorische en van disciplinaire aard getroffen. Onder organisatorische maatregelen worden verstaan het voorkomen van onnodige wachttijden, het verbeteren van het transport, enz. Ter verhoging van de produktiviteit zullen Produktiviteitscommissies worden ingesteld, die tot taak hebben de bedrijfsleiding te adviseren omtrent produktiviteitsverhogende maatregelen. De disciplinaire maatregelen omvatten: a. het op tijd aanvangen van het werk. Een ieder dient zich, nadat hij geprikt heeft, rechtstreeks naar zijn persoonlijke werkplek te begeven en daar zijn werkzaamheden direct aan te vangen. Onder „persoon lijke werkplek" wordt verstaan de plaats, waar de betrokkene naar het oordeel van de baas zijn werkzaamheden moet verrichten; b. het niet te vroeg beëindigen van de arbeid. Het verlaten van de persoonlijke werkplek, als onder a bedoeld, is slechts toegestaan na het daartoe gegeven signaal, dat op maandag tot en met vrijdag te 16.45 uur wordt gegeven en op zaterdag te 11.27 uur; c. het afschaffen van de ochtendschaft. Het blijft toegestaan op de persoonlijke werkplek een boterham te nuttigen. De cantine zal tijdens de werktijd worden gesloten. Wanneer blijkt, dat aan deze regeling niet de hand wordt gehouden, zal het invoeren van een officiële schafttijd, waardoor de werkdag wordt verlengd, moeten worden overwogen. Hiermede is niemand gebaat. Het toezichthoudend personeel heeft opdracht er op toe te zien, dat de hiervoor genoemde regelingen worden nageleefd. 110 (0)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 8