WERFTRANSPORT Op een scheepswerf vormt het transport een zeer belangrijke kostenpost. Geen schip kan worden gebouwd, zonder dat hierop de nodige transport uren komen. Door de grote verscheidenheid van goederen in ons bedrijf is het transport een dermate ingewikkeld probleem, dat hiervoor geen eenvoudige oplossing, zoals b.v. transportbanden, kan worden gevonden. Hoewel iedereen tot op heden zijn best heeft gedaan om het werf- transport zo goed mogelijk te doen functioneren, waren wij er van overtuigd, dat vele kostbare uren met het zoeken naar transportmiddelen verloren gingen. Teneinde hierin verbetering te brengen en tot een efficiënter gebruik van transportmiddelen te komen, wordt een mobilofooninstallatie aange schaft. Dit maakt het mogelijk het transport van één centraal punt uit te regelen. In dit centrale punt wordt een zender-ontvanger geplaatst, welke werkt op twee golflengten, nl. een zend- en een ontvanggolflengte. In de mobiele motorkranen, tractoren en heflorries worden kleinere apparaten gemonteerd, welke ook twee golflengten hebben. De bestuur ders van deze voertuigen horen alle door de centrale post gegeven op drachten, dus ook de opdrachten, welke niet voor hen zijn bestemd. Daardoor is iedereen op de hoogte van alle opdrachten, die moeten worden uitgevoerd of van een verzoek, dat wordt gedaan. De mobiele posten kunnen echter niet onderling spreken en alle gesprekken, bood schappen etc. moeten via de centrale post worden gevoerd. Deze centrale post is dus steeds op de hoogte van alle transporthandelingen. En nu de praktijk met de mobilofooninstallatie. Heeft men b.v. een heflorrie nodig, dan handelt men als volgt: Men stapt naar de dichtstbijzijnde telefoon en draait no. 74. Als de centrale post zich heeft gemeld, zegt U a. Uw eigen naam, b. Uw afdeling, c. Mag ik een heflorrie voor een transport van SB-hal 4 naar steiger 3. of: Mag ik een bandenwagen voor 10 ton profiel. Geef steeds een duidelijke opdracht. Duid de steigers met hun nummer aan. Zorg, dat de lading gereed ligt of de transportbak is geladen. Bel zonodig eerst om een ledige transportbak. De chauffeurs mogen niet 128 (0)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 14