TELEFOON transporteren zonder bak, daar men anders onnodige verliestijden met laden en lossen krijgt. Bijzondere gevallen uitgezonderd. Als een wagen in Uw afdeling is gelost en men wil haar gebruiken voor een ander transport, dient U de transportpost hiervan op de hoogte te stellen, want deze wagen kan inmiddels reeds aan een ander zijn toe gezegd. Als men over een transportwagen spreekt, noem dan steeds het nummer van de wagen. Indien geen telefoon in de omgeving is en wel een met mobilofoon uit geruste wagen, gebruik dan deze mobilofoon om de centrale post te bereiken. Vermijd zoveel als mogelijk het lopen naar de centrale post. Zorg, dat de transportwagens zo snel mogelijk worden gelost en vraag een wagen of lorrie niet te vroeg aan in de wachttijd kan men een ander helpen. Houd ledige wagens of bakken niet vast, maar meld deze direct aan de centrale post. Ten slot: Iedereen is gebaat met een vlot transport. Werk dus allen mee om dit te bereiken. Bedrijfsbureau S-C. Het is algemeen bekend, dat wandelen voor onspanning een gezonde bezigheid is. Maar wandelen of lopen voor je werk is geen ontspanning, maar inspanning. Het zou voor heel wat werknemers interessant zijn als zij wisten hoeveel kilometers zij per dag lopen. Dat dit vaak veel is bewijst de uitdrukking: „Ik ben tot mijn knieën opgesleten!" Om dit opslijten zoveel mogelijk te helpen beperken zijn op de schepen mobiele telefoonposten geplaatst. Het schijnt echter nog niet algemeen te zijn doorgedrongen, dat deze telefoons door iedere werknemer mogen of beter gezegd moeten worden gebruikt, voor zaken, die per telefoon behandeld kunnen worden. Zoekt men dus de baas en verwacht men, dat hij in het bazenkantoor is, dan loopt men daar niet heen, maar pakt de telefoon op en belt naar het bazenkantoor. Wil men van het Magazijn weten of een bepaald onderdeel reeds daar aangekomen is, dan dient men het Magazijn op te bellen en niet er heen te lopen. Bewaar Uw energie voor de Vierdaagse; dat is gezonder en prettiger. de R. (0) 129

Het Zeskant | 1960 | | pagina 15