cJ-ubile um v. cl. tempel Op 4 oktober 1960 was het 40 jaar geleden, dat de toenmaals 17-jarige G. v. d. Tempel in dienst van de Werf Gusto trad. We konden dus wederom een 40-jarig dienstverband vieren. Op genoemde datum werd de heer v. d. Tempel met zijn echtgenote door de Directie ontvangen en toegesproken door de heer Ir. A. Smul ders, die hem dank zegde voor de goede diensten, die hij gedurende zijn langdurig dienstverband aan de Werf Gusto heeft bewezen. Spreker schetste de jubilaris als een goed vakman, een ijverig en trouw werker, die zijn taak steeds met opgewektheid vervult. Hij bood hem een ge schenk onder enveloppe aan en speldde hem het verguld-zilveren Gusto- insigne in het knoopsgat. Hierna was het woord aan de Burgemeester van Schiedam, die er op wees, dat de heer v. d. Tempel in de veertig jaren, die hij bij de Werf Gusto heeft doorgebracht, veel veranderingen heeft meegemaakt. De technische uitrusting van het bedrijf is veranderd en gegroeid. Er is wijziging gekomen in de verhouding tussen werkgever en werknemer. Maar ook buiten het bedrijf is er in de afgelopen 40 jaren veel ver anderd. Door de bloei van de bedrijven bloeide ook de gemeente, ge tuige het feit, dat er in 1920 ongeveer 8500 woningen in Schiedam stonden en thans 21.000. Aan die bloei heeft de heer v. d. Tempel door zijn werkzaamheid bij de Werf Gusto ook meegewerkt. Het verheugde spreker daarom te kunnen mededelen, dat dit jubileum ook buiten het bedrijf is opgemerkt en dat H.M. de Koningin de jubilaris heeft toe gekend de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. 130 (0)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 16