De Oude Garde en speldde hem het verguld-zilveren Gusto-insigne op. Hierna sprak de Burgemeester van Schiedam, die er op wees, dat de heer Cooijman een zeer groot deel van de geschiedenis van de Werf Gusto in Schiedam heeft meegemaakt. De jubilaris behoort tot de zeld zaam wordende mensen, die niet steeds van de ene werkgever naar de andere zwerven, maar zich gebonden voelen aan het bedrijf. Een jubi leum als dit is een dubbele gelukwens waard; een gelukwens aan de jubilaris en een aan het bedrijf. Een langcfurig dienstverband als dat van de heer Cooijman heeft ook buiten het bedrijf de aandacht ge trokken. H.M. de Koningin heeft, aldus deelde spreker mede, heeft de heer Cooijman toegekend de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, een onderscheiding, waarmede hij de heer Cooijman van harte geluk wenste. Vervolgens sprak de heer De Roos namens de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, die de gelukwensen van deze Maatschappij overbracht en de jubilaris het vererend getuigschrift met de bijbehorende grote zilveren legpenning aanbood. De heer Cooijman heeft de verschillende sprekers zijn dank betuigd voor de geschenken en onderscheidingen, die hem ten deel zijn gevallen. Een gezellig samenzijn bij een kopje koffie besloot deze huldiging. De avond tevoren was de heer Cooijman in de kantoorcantine door het personeel gehuldigd. De verschillende sprekers, die daarbij het woord voerden, lieten hun woorden vergezeld gaan van geschenken. Het is al weer een poosje geleden, dat we iets over de oude garde schreven. Het is met Het Zeskant altijd passen en meten en dan wil het wel eens voorkomen, dat een bepaalde rubriek enige tijd in het gedrang raakt. Er zijn de laatste maanden weer verschillende werknemers van de Gusto gepensionneerd en als nieuwe leden bij de Oude Garde ingelijfd. Th. Tromper. De heer Th. Tromper kwam op 14 april 1947 bij de Werf Gusto in dienst als zandbereider bij de Gieterij. Na opheffing van de Gieterij werd hij overgeplaatst naar de Koperslagerij, waar hij tot zijn pensionnering op 2 april 1960 is gebleven. Wij wensen hem gaarne een goede levens avond toe. 132 (0)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 18