KIJKJE OVER BUURMAN'S SCHUTTING J. K. vertelt ons over de ongelooflijk brave huisvrouw, die reeds vijf jaar voordat haar man met pensioen ging alles voorbereidde voor de alsdan intredende inkomensvermindering. Het is te mooi om waar te zijn, die voorbereidingen bedoelen wij... Verschure deelt ons mede, dat de laatste grote elevator in de Maashaven gearriveerd is. Onze vragen: komen er voortaan kleine of helemaal geen elevators naar Rotterdam. Of is het Verschure's laatste?... Bij Gusto tracht een ander soort schuttingkijker ons uit te horen, wat wij verkiezen. Wij verklaren ons buiten staat keuze te maken uit de twee pakjes, die deze man over zijn schutting gooit. Wij verkiezen heel wat anders Neen, dan De Klop. Twee pagina's voor Gédégé, en twee voor een gedége(n) artikel over werkclassificatie. Van onze categorale desorgani satie vernemen wij, dat schuttingkijkers in tussenklasse 6a vallen (481 999 punten). Puntjes-op-de-i-zetters vallen van de wieg tot het graf in groep la (04 punten)... Conrad-Stork brengt ons in kennis met Poolse „inspecteuren". Wij nemen aan, dat die naar de klaargekomen hijskraans komen kijken. Als er straks nog liers, pomps, baggermolenen en zuigeren bijkomen, is het spul compleet... LSZ maakt het ons steeds moeilijk een doelwit te vinden voor de snorrende pijlen van onze spot. Dat deze vennoot nu mede-oprichter is van een nieuwe motorenfabriek lijkt ons geen geschikte aanleiding. Maar als LSZ er vier pagina's aan besteedt, vindt U wel goed, dat wij er ruim vier regels mee vullen... 140

Het Zeskant | 1960 | | pagina 28