sik, RJ Mi stellen, afsluiters open en dicht, manoeuvreren, ankeren, alsmede kompas stellen, werden goede resultaten geboekt. Echter jammer, dat deze goed bestede dag eindigde met een lichte aanvaring bij het afmeren aan de Parkkade te Rotterdam, waardoor het schip een kleine deuk opliep. Die vrijdag begon en eindigde plezierig. Hoewel er weinig zon was, was het mooi, kalm, zacht en droog weer. Veel gasten kwamen bij Hoek van Holland aan boord en weldra nam het zuigen op de Nieuwe Water weg een aanvang. Met geladen schip werd op volle kracht gevaren en snelheid met de log gemeten. Na het middaguur werd het schip een keer gelost en een aanvang gemaakt met opnieuw volzuigen. Daarna werden de voorbereidingen getroffen voor de overdracht. In de beste stemming van de aanwezigen, buitengaats drijvend, onder welluidende speeches, hebben bouwer en opdrachtgever de vlag verwisseld. Na het nemen van een ankerproef werd de terugtocht aanvaard. Twee dagen later werd het schip letterlijk onder de handen van de LSZ-ers weggehaald, zó dat de weliswaar beknopte puntenlijst tijdens de weekeinden afgehandeld werd in de Waalhaven. Woensdag 5 oktober was het aan boord van de W.D. Mersey wederom een grote drukte. Voor meer dan één gebeurtenis mag deze datum als een feestelijke dag genoemd worden. Na het vlotte verloop van de officiële proefvaart vond omstreeks het mid daguur de symbolische overdracht van het schip plaats in tegenwoordigheid van vele gasten. Onder de talrijke aanwezigen waren uiteraard ook de vertegen woordigers van opdracht gevers Westminster Dred ging Co te Londen, van Bos Kalis te Sliedrecht en van Foremost Dredging Co te Southampton. Zoals bekend vormen deze drie ondernemingen een con cern. Omstreeks vijf uur arri-

Het Zeskant | 1960 | | pagina 5