SPAARREGELING Nogmaals willen wij de aandacht van de personeelsleden vestigen op de mogelijkheid van het sparen door bemiddeling van het bedrijf. De werknemers kunnen een door hen zelf te bepalen deel van hun loon of salaris (mits dit een veelvoud is van 25 cent) per week of per maand laten inhouden. Dit bedrag wordt dan uitbetaald in de vorm van spaar- zegels, die door de ontvanger op een spaarkaart moeten worden geplakt. Zodra de kaart volgeplakt is, wordt deze ingeleverd bij de Spaarbank Anno 1820 te Schiedam, Rotterdam of Vlaardingen en het bedrag, dat daarop aan spaarzegels is geplakt, wordt op een spaarbankboekje ge schreven. Dit spaarbankboekje staat op naam van de spaarder en hij kan de daarop bijgeschreven bedragen opnemen wanneer hij dat wenst en zonder enige tussenkomst van het bedrijf. Wat is nu het grote voordeel van deze wijze van sparen? Dat is, dat de rente, die door de Spaarbank op de ingeschreven bedragen wordt ge geven, door de Werf wordt verdubbeld. Wordt dus door de spaarbank een rente van 3 vergoed, dan legt de Werf daar nog eens 3 bij en ontvangt de spaarder in totaal dus 6 rente. Nu zijn er mensen, die zeggen: Aan dat bedrijfssparen doe ik niet mee, want dan weet m'n baas precies wat ik op de spaarbank heb staan. En dat gaat hem niets aan! Dat is een onjuiste redenering. Het bedrijf weet alleen, wat U naar de spaarbank brengt, maar niet hoeveel U er af haalt. De bedragen, die op de bedrijfsspaarbankboekjes staan inge schreven, blijven voor het bedrijf volkomen geheim. Vergeet niet, dat kopen tegen contante betaling altijd goedkoper is dan het kopen op afbetaling. Want in de prijs van de goederen, die op af betaling worden gekocht, is vrijwel altijd een renteverlies voor de leveran cier verdisconteerd. Bovendien betaalt U bij afbetaling ook regelmatig kosten van incasso of overmaken van de termijnbetalingen. Kopen van gespaard geld is het voordeligste, omdat men dan tijdens het sparen nog rente van de spaarbank ontvangt. Maar het allervoor- deligste is het kopen van geld, dat via de bedrijfsspaarregeling is ge spaard, want in dat geval ontvangt U de dubbele rente! (0) 121

Het Zeskant | 1960 | | pagina 7