Een goed u/erk Als we over de werf lopen, dan ligt er hier of daar wel eens een stuk ijzer, waar we over zouden vallen, als we het niet zouden zieri. En op straat zouden we wel eens tegen een lantaarnpaal kunnen oplopen als we niet goed uit onze ogen keken! Maar we vallen niet op de werf en we lopen niet tegen een lantaarnpaal op straat omdat we kunnen zien. Er zijn in ons land echter talloze mensen, die wel zouden vallen en wel tegen een paal zouden oplopen... omdat zij niet kunnen zien. De blindeh. We vinden het feit, dat we kunnen zien, iets heel gewoons en we kunnen ons eenvoudig niet indenken, dat we de gave van het gezicht zouden missen. Als we op straat een blinde tegenkomen met een geleidehond, dan kijken we eens om en we vinden het heel naar voor de man, dat hij zo gehandicapt is. Maar we verdiepen ons er maar zelden in. Hoe zou het eigenlijk zijn, als we niet konden zien? We zouden een massa missen. We zouden in de lente niet meer het tere groen aan de bomen zien komen. We zouden niet van de televisie kunnen genieten. We zouden geen boek of krant kunnen lezen. We zouden volkomen afhankelijk zijn van de hulp van anderen. Blind zijn is heel erg! We geven het U te doen gedurende een half uur met Uw ogen dicht door Uw huis te lopen. U zou er zich over verwonderen, hoeveel maal U zich zou stoten, iets omver gooien of op een andere manier ongelukken zou maken. En dat in een half uur. Maar voor de meeste blinden is het vonnis: levenslang. Er zijn gelukkig tal van manieren, waarop wij er aan kunnen meewerken het lot van de blinden te verzachten. Daar zijn b.v. de collecten voor de verschillende blindeninrichtingen, voor het fonds voor blinde-geleide- honden enz. We kunnen bij dergelijke gelegenheden royaal in de beurs tasten en op zo'n manier helpen. Maar er is een nog betere methode, speciaal voor degenen, die over veel vrije tijd beschikken en hierbij denken we o.a. aan de gepensionneerden. Men kan nl. meehelpen om boeken, tijdschriftartikelen enz. van gewoon schrift over te zetten in Braille-schrift. Op die manier helpt U daadwerkelijk. Maar dan moet U eerst bekend raken met het Braille-schrift. Dat is mogelijk. Wie er zich voor interesseert kan zich wenden tot een van de Blindenbonden. Hier volgen enkele adressen: Rotterdamse Blindenbond, Bruijnstraat 104 b, Rotterdam, tel. 37237; Ned. Chr. Blindenbond, Lindtstraat 5, Rotterdam, tel. 71363; Ned. R.K. Blindenbond St. Odilia, Nic. Beetsstraat 78, Rotterdam, tel. 57919. Op al deze adressen zal men U gaarne alle gewenste inlichtingen ver strekken hoe U zich voor de blinden verdienstelijk kunt maken. Heus, het is een goed werk! 122 (0)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 8