WAAROM laten gelden. Deze harde verbeten natuurwet, die overal heerst, waar honger is. Dat brood is er meestal wel, daar er altijd lieden zijn, die zich niet lekker voelen of er is wel een voetbalclub, die verloren heeft, waar bij dit verlies zich dan uit in een mindere eetlust van de supporter. Die heeft dan een gevoel in de maagstreek of alle doorgelaten ballen daar in rondtollen en met een „vreet je maar de hik" zijn brood aan de meeuwen offert. Deze sierlijke vogels horen bij de haven en bij de werven en het blijft altijd weer boeiend de bandieten gade te slaan, hoe zij schier onmoge lijke zweeftoeren verrichten, zoals laveren tegen de storm, om dan nauwelijks een vleugeltip te bewegen; meesters in het gebruik van de stromingen van de lucht. Dan verschijnt er een man met een kapmes. Even kijkt hij mismoedig rond en dan begint hij de restanten om te hakken van de naar het leven hunkerende maar helaas te vroeg gestorven zonnebloemen... De regen klettert neer, eentonig, zonder ophouden, en legt een rouw sluier over het kleine voor velen onbegrepen bloemenwereldje. De muizen vluchten in hun warme nestjes, maar de brutale mussen blijven zitten en kijken belangstellend naar de hakkende in de modder soppende man... H. J. Het is op dit ogenblik nog niet mogelijk reeds een vergelijking te maken tussen de ongevallencijfers van het bijna afgelopen jaar en die van de voorgaande jaren. Maar het is wel mogelijk er nog eens Uw aan dacht op te vestigen, dat het noodzakelijk is veilig te werken! We propageren dat veilig werken reeds jaar en dag. We geven cijfer materiaal, we houden besprekingen. Het doel daarvan is niet om een bepaalde publiciteit te geven aan recordverrichtingen in bepaalde bedrijven of afdelingen van bedrijven. Geenszins! Het doel is een ieder, van hoog tot laag, bewust te maken van de verantwoordelijk heid die hij draagt voor zichzelf, voor zijn gezin, voor zijn collega's en voor de gemeenschap. Een ieder moet er van doordrongen worden, dat onveilige handelingen en onveilige situaties niet geduld kunnen worden. En als er ergens onveilige handelingen gepleegd worden en als er ergens onveilige situaties voorkomen, dan zijn we man voor man moreel verplicht daar- 140 (0)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 10