Handel aan ten spoedigste een einde te maken of op z'n minst te waarschuwen. De wil om veilig te werken moet ons allen in het bloed zitten; het moet ons aller ideaal zijn het ongevallencijfer omlaag te brengen. Als het kan tot het nulpunt. Maar als er jaarlijks honderden paren vei ligheidsschoenen worden aangekocht, en honderden veiligheidshelmen en hon derden veiligheidsbrillen en andere per soonlijke beschermingsmiddelen, en ze worden niet gebruikt, ja, dan ontbreekt (cennelijk de wil om veilig te werken! Dan ontbreekt er iets aan de mentaliteit. Ik weet wel dat het dragen van de per soonlijke beschermingsmiddelen voor som migen wel eens minder prettig is. Maar daar is niets aan te doen en de man, die de oprechte wil heeft om veilig te werken, die neemt die ongemakken. Want door het, ondanks de ongemakken, dragen van de veiligheidsschoenen, -helm of -bril be scherm je je lichaam tegen letsel. En dat is het doel, waarop de veiligheidspropa- ganda gericht is en niet op het publiceren van mooie cijfers. Toch publiceren wij die mooie cijfers graag, want daaruit blijkt de wil van de werknemers om veilig te werken. En nu de cijfers van 1960. Die kunnen pas gegeven worden als het jaar om is. Oordeel er de volgende maand zelf maar eens over. Maar ik kan nu al wel zeggen, dat die cijfers nog te hoog zijn. Ontbreekt bij ons dan de wil om veilig te werken? Neen, gelukkig niet! Dat wil zeggen: niet bij iedereen. Maar er zijn er nog, die zich van hun ver antwoordelijkheid op dit gebied niet ten volle bewust zijn. Het is nodig, dat dit bewustzijn hen bijgebracht wordt. En wie moet dat doen? Ik! Maar U ook! We moeten het gezamenlijk doen door een goed voorbeeld te geven. We moeten die onvoorzichtige onverlaten als het ware dwingen veilig te werken. In hun eigen belang; in het belang van hun gezin; in ons eigen belang en in het belang van de gehele gemeenschap. Verder wens ik U allen prettige feestdagen en een voorspoedig 1961. J. O. M. maar gebruik een brapje

Het Zeskant | 1960 | | pagina 11