LIK KEKVEER' „GISTO v PERSONEELSVERENIGING SOT flfICOIiAAS-FEEST 30 november was het dan weer zo ver. De kinderen van onze leden kwamen met gespannen gezichtjes de zaal binnen. Om half zes, toen alle kinderen aanwezig waren, sprak de voorzitter hen toe en vertelde, dat, in afwachting van de komst van Sint Nicolaas, er een mijnheer zou komen om voor de kinderen te goochelen en met hun spelletjes te doen. Deze mijnheer had de kinderen al gauw op hun gemak gesteld; hij verrichtte leuke goocheltrucjes en liet de jongens Spairta-Feijenoord spelen. De uitslag was 21 voor Sparta. De meisjes hielden een zang wedstrijd en net toen dit afgelopen was arriveerden de Sint en zijn Piet. Nadat de Sint in de voor hem bestemde zetel had plaats genomen, ver telde hij de kinderen, dat hij dit jaar een nieuwe Zwarte Piet had mee gebracht, omdat de andere zo héél stout was geweest. En een stoute Piet kan geen goed voorbeeld geven en daarom moest hij dit jaar in Spanje blijven. Terwijl de Sint in het grote boek keek of er nog stoute kinderen waren, werd er getracteerd op chocolademelk met specu laas. Hierna riep de Sint verschillende kinderen bij zich om hen te vermanen beter op te passen en beter naar hun ouders te luisteren. De kinderen zongen voor de Sint een versje en kregen van Piet een beloning in de vorm van pepernoten, suikerbeestjes en speculaasjes. Toen ging de goede Sint nog een poosje tussen de kinderen zitten om met hen te genieten van de jongleurskunsten van de mijnheer, die ook voor de komst van de Goedheiligman de kinderen al had vermaakt. Het Be stuur van de Personeelsvereniging kreeg daarna van Sint Nicolaas de opdracht om, na zijn vertrek, de cadeautjes uit te delen. Zelf kon hij dat tot zijn spijt niet doen, want hij had het toch al zo druk en moest nog naar zoveel adressen! En zo vertrok de grote kindervriend onder het gezang van de kinderen. Natuurlijk zorgde het Bestuur, dat de opdracht van Sint Nicolaas prompt werd uitgevoerd. Sint Nicolaas heeft door zijn komst en door de mooie geschenken 107 148 (0)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 18