KIJKJE OVER BUURMAN'S SCHUTTING Weemoed vervult ons nu wij ons voor de laatste maal aan de schutting- kijkerij zetten. Onze enige troost is, dat wij hopen dat sommigen onder U blij zullen zijn, dat het voorbij is. Voor 't laatst namen wij J. K's vertrouwde firmanieuws in handen. Het hoofdartikel heet „Loonbelastingperikelen", het onderwerp: af trekposten voor de loonbelasting. Het meest komische (of zo U wilt tragische): Studiekosten voor verbetering van Uw eigen positie zijn niet aftrekbaar. Dat is nog zo'n erfenis uit de progressieve jaren. Maar dat we de goeie kant zijn opgegaan bleek ons uit Verschure's Schakel, waarin de resultaten van de loononderhandelingen gepubli ceerd werden. Er wordt nu tenminste over verhoging gepraat, zonder dat eerst de prijzen gestegen zijn... Bij Gusto gaat het allemaal van een leien dakje. Als U een heflorrie nodig hebt, stapt U naar de dichtsbijzijnde telefoon en draait no. 74. Zeg Uw naam en Uw afdeling' en mag ik een heflorrie voor een trans port. Of een bandenwagen. Hoe ver de service gaat, is ons niet bekend, maar de volgende maal als wij bij Gusto zijn, vragen wij om een draag stoel... Gédégé, wiens naam wij vandaag voor het laatst onder ogen krijgen, stelt in een Gédégeestig vers voor, dat onze kamerleden op klompen ter zitting verschijnen. Dit om hun argumenten meer kracht bij te zetten, zoals een regeringsleider onlangs in de V.N. deed. Doorfilosoferend over klompen trokken wij de conclusie, dat je om goed te lopen een linker- en rechterklomp nodig hebt. Het komt ons voor, dat sommige opposanten tegenwoordig twee dezelfde klompen dragen. Linkerklompen uiteraard... De scheidende penningmeester van LSZ's tafeltennisclub tracteerde de leden op limonade. Ziedaar een penningmeester in wie geen schraap zucht is. Het is te mooi om waar te zijn, vandaar wellicht dat de man is afgetreden. Een gul mens is van nature ongeschikt als minister van financiën of als penningmeester van een tafeltennisclub... Kritische blikken wierp de Conrad Stork-directie en -bedrijfsleiding op het prijswerk van de leerlingenopleiding. Er viel veel te waarderen. Kritische blikken wierpen ook wij. Langer dan tien jaar over buur- man's, over UW schutting, alsmaar blikken werpen. Dat die blikken zo-nu-en-dan iemand pijnlijk getroffen hebben is ons liever dan dat wij niemand geraakt zouden hebben. U moet maar denken, wij deden het met opzet. 150

Het Zeskant | 1960 | | pagina 26