stuk voor stuk belaagd, achtervolgd, bedreigd en benadeeld. Men loopt met revolvers rond, men spreekt van vergiftigingen en de schat wordt angstvallig bewaakt, iedere nacht, door twee men sen, die elkaar haten. De vrouwelijke medewerksters proberen op allerlei manieren om de mannen tot hun slachtoffers te maken. Gelukkig is er een secretaresse, die zeer bij-de-hand is en die, omdat ze toch geen aandeel in de winst krijgt, gaat telegraferen en om hulp vraagt aan de Engelse Marine. En aangezien het eiland Brits bezit is heeft de Kroon recht op de schat. Maar de eerlijke vinder wordt in zo'n geval met 20 beloond. En dat leek de secretaresse voordeliger. De Toneelgroep Puck heeft al meer dan honderd voorstellingen van dit stuk gegeven. Eric van Ingen maakte een kostelijke figuur van Sir Gilbert Rutland, terwijl Nel Koppen aan de kordaat op tredende secretaresse Roberta Croy goede gestalte gaf. Van de verdere medewerkenden noemen wij nog Wim v. d. Brink, de even larmoyante als onbetrouwbare zakenman; Ellen de Thouars speelde amusant een kokende vrouw. Verder zag men Jan Grefe, Diny Sprock, Egbert van Paridon, Wil van Seist en Theo Kling. Uit handen van de Voorzitter ontvingen de vrouwelijke spelers een fleurige ruiker. De spelers konden allen een daverend applaus in ontvangst nemen. PIPO DE CLOWN Met een keurig verzorgde opvoering van „Pipo de Clown en de verdwaalde Prinses" hebben zaterdagmiddag, 28 januari 1961, 350 kinderen van leden van de Personeelvereniging in Gebouw Irene een kostelijke en bijzonder geslaagde feestmiddag gehad. De van de televisie welbekende Pipo de Clown had met zijn grappen en grollen reeds in de eerste minuut de jeugdige kijkers op zijn hand en nadien hebben hij en zijn medewerkers Mamma- loe, Klukkluk, de Dikkedeur en de verdwaalde Prinses de zaal tot onbedaarlijk lachen gedwongen. De kinderen leefden gespan nen mee met het stuk en trokken vooral partij voor Pipo de Clown. Jn de pauze werden de kinderen getracteerd op limonade en koek. De Voorzitter heeft de middag met een kort woord ge opend en na afloop aan Mammaloe en de Verdwaalde Prinses een ruikertje bloemen aangeboden en hen bedankt voor de pret tige middag, die zij de kinderen hebben bezorgd. Bij het verlaten van de zaal ontvingen de kinderen nog een reep chocolade, waarna zij voldaan huiswaarts keerden. 48 (0)

Het Zeskant | 1961 | | pagina 22