b. grote c. matige d. enige a. bijzondere eenzijdige handvaardigheid Cijfer: 8 Cijfer: 6 Cijfer: 4 Cijfer: 2 Zo worden voor alle subkenmerken cijfers gegeven. Men zal echter wel begrijpen, dat niet ieder subkenmerk even zwaar weegt bij de beoordeling van de functie. Zo is het werken met meetgereedschap een facet van het werk, dat lang niet zo zwaar weegt als b.v. het aftekenen, uitslaan, uitlijnen enz. Voor ieder subkenmerk is nu een vaste „afweegfactor" vastgesteld. In het hierboven gegeven voorbeeld van het subkenmerk „karakter van het werk" wordt, als het werk niet herhalend is, een 8 gegeven. De afweegf actor voor dit subkenmerk nu is vastgesteld op 3. Dat betekent, dat voor het onderhavige subkenmerk 3 x 8 24 punten worden toegekend. Zo komt men voor ieder subkenmerk tot een aantal punten, die bij elkaar opgeteld het totaal aantal punten van de functie geven. De indeling in de verschillende werkklassen geschiedt aan de hand van het totaal aantal punten. Daarbij geldt de onderstaande tabel: van 1 tot 80 punten werkklasse 1; van 81 tot 160 punten werkklasse 2; van 161 tot 240 punten werkklasse 3; van 241 tot 320 punten werkklasse 4; van 321 tot 400 punten werkklasse 5 en van 401 tot 480 punten werkklasse 6. De Vakraaad voor de Metaalindustrie heeft van honderden func ties een omschrijving laten maken en deze functies met punten gewaardeerd. Al deze gegevens zijn verzameld in het zgn. lande lijke functiebock. Wanneer nu de Vakraad-deskundige de func tieomschrijvingen van de onderneming ontvangt, gaat hij deze omschrijvingen vergelijken met de functies, die in het landelijk functieboek voorkomen en deelt hij de functies dienovereenkom stig in. En zó ontstaat dan het functieboek voor de onderneming. De vorige keer waren we bij de drukkerij gebleven. Maar er is nog meer te bezichtigen. Verder op onze rondgang door het ge bouw komen we voor een deur, waarboven een rood licht brandt ten teken dat in de geluidsstudio, die zich hierachter bevindt, een W. Nederlandse Blindenbibliotheek OP BEZOEK BIJ DE (0) 35

Het Zeskant | 1961 | | pagina 9