Ideeënbus VERGADERING VAN DE IDEEËNBUSCOMMISSIE OP 10 APRIL 1961 1960 Idee 28. A. C. Buitendijk. Verbetering van het smeren door gebruik van een electrische wagen. De bestaande smeerwagen kan thans nog niet overal gebruikt worden, doch na verbe tering van de rijwegen zal dit wel het geval zijn. Het is econo misch niet verantwoord thans nog, in afwachting van de ver betering der rijpaden, een electrische wagen aan te schaffen. Aanmoedigingspremie: 7,50. Idee 40. A. F. Vredeveldt. Veranderen van doorns van de oude buigbank ten behoeve van de nieuwe buigbank. De hieraan verbonden kosten zijn vrij hoog. Bovendien wordt de oude buigbank nog gebruikt, zodat de doorns hiervoor beschik baar moeten blijven en nog niet kunnen worden gemist. Aanmoedingspremie: 7,50. Idee 42. J. P. van Wingerden. Materiaallorrie achter de schaar in de afd. Apparatenbouw. Dit idee is uitvoerbaar en geeft een betere werkwijze. Premie: 15, 1961 Idee 2. G. Santra. Branden van vormsecties met de machine. De ontworpen geleider voor de brandmachine is reeds in ge bruik en voldoet goed. Niettemin is de Commissie van oor deel, dat de uitvoering nog niet geheel volmaakt is. Premie: 20, Idee 5. H. Zwep. Het bevestigen van pennen en flenzen voor stompen bevestiging koelstukken. De voorgestelde werkwijze ligt weliswaar zeer voor de hand, maar geeft toch een bespa ring in arbeidstijd. Premie: 20, Idee 6. H. Maas. Verbetering van kwasten voor de harsver- werking. Het gebruik van de door inzender bedoelde kwas ten heeft tot een besparing op dit gereedschap geleid. Premie: 25, De ideeën nos. 32 en 33 (1960), 1 en 3 kwamen niet voor een beloning in aanmerking. De ideeën nos. 36 en 39 (1960), 7, 8 en 9 werden aangehouden tot de volgende vergadering. 68 (0)

Het Zeskant | 1961 | | pagina 10