KOFFIEBONNEN Enige tijd geleden werd er geklaagd. Over de Werfcantine. Het duurde te lang voordat iedereen zijn koffie had. Goed, dat kan waar zijn, maar waar ligt de oorzaak? Het bleek, dat het meeste oponthoud werd veroorzaakt, niet door het uitreiken van de koffie, maar door het geld wisselen bij het betalen. De oplossing van deze moeilijkheid werd verkregen door het ver krijgbaar stellen van koffiebonnen. Vijf bonnen op een kaart. Gel digheidsduur onbeperkt. Prijs 80 cent. Opgeven aan de Loon- afdeling en in het vervolg iedere week een koffiekaart in het loon zakje en 80 cent inhouding. De man met de koffiekaart kan nu iedere dag in de cantine zijn beker koffie halen en hij behoeft dan slechts een van de bonnen af te geven. Geen geld wisselen meer en geen oponthoud. We dachten: als er b.v. dagelijks 400 man in de cantine komen, zullen er zeker 300 nu een koffiekaart nemen. Mis! Hoeveel zijn het er? Nog geen honderd!! Doordat deze kleine honderd man geen oponthoud meer veroor zaken, kunnen de overige blijkbaar vlugger geholpen worden. Maar zou het niet logisch zijn, dat iedere man, die regelmatig in de cantine een beker koffie koopt, zo'n kaart in zijn loonzakje liet doen? Dan zou men in de cantine nóg vlugger geholpen kun nen worden. Dan zou de cantinebeheerder ook meer tijd krijgen om aan het verlangen naar andere consumptieartikelen te vol doen. Een ieder, die zich bij de Loonafdeling opgeeft voor het weke lijks verstrekken van koffiebonnen, werkt mee aan een vlotte gang van zaken in de cantine. 't Is echt een kwestie van solidariteit. En het is voor de betrokkenen bovendien nog zo gemakkelijk. Geeft U zich de volgende week even op bij de Loonafdeling? W. 72 (0)

Het Zeskant | 1961 | | pagina 14