ANJERLOTERIJ „Eén op Tien" Wij geven dus iedereen de welgemeende raad om ieder ongeval, hoe gering ook, bij de Verbandkamer aan te geven. Men denke er om, dat onder bepaalde omstandigheden ook ongevallen, die plaats vinden op weg naar en van het werk, onder de Ongevallen wet kunnen vallen (b.v. aanrijdingen). Men bedenke ook, dat een licht ongeval soms later nog ernstige gevolgen kan hebben en misschien zelfs wel tot invaliditeit kan leiden. Ook met het oog daarop is het verstandig de ongevallen in de Verbandkamer te laten inschrijven. Niet alleen voor hen, die „verplicht verzekerd" zijn, maar voor iedereen, die in loondienst werkzaam is. Op 1 mei is de verkoop van Anjerloten „Eén-op-Tien" begon nen. Deze loterij wordt gehouden voor het Prins Bernhard Fonds (steun aan cultureel werk) en verkrijgt een bijzonder accent door de vijftigste verjaardag van Prins Bernhard. Het is de grootste loterij, die ooit in Nederland is gehouden. Im mers, 150.000 prijzen met een gezamenlijke waarde van 415.905,zullen op de dag van de trekking, 27 juni a.s., hun weg vinden naar evenzovele gelukkige prijswinnaars. De naam van de loterij „Eén-op-Tien" vertelt reeds, dat op iedere tien loten één prijs valt. Het systeem van de loterij is voor Ne derland geheel nieuw. Nieuw systeem Met de Anjerloterij „Eén-op-Tien" wordt in Nederland een ge heel nieuw systeem van loterij geïntroduceerd. Dit in het buiten land zo populaire systeem berust in hoofdzaak op een vereen voudiging van de trekking en publicatie van de winnende lot nummers. Op 27 juni a.s. zal notaris Mr. F. A. de Gelder via de radio een getal van zes cijfers bekend maken. Met dit getal van zes cijfers kan iedere bezitter van een Anjerlot direct vaststellen of zijn lot een winnend lot is. 74 (0)

Het Zeskant | 1961 | | pagina 16