LANGE REIZEN IN DE VAKANTIE Het is ongetwijfeld zo, dat in de na-oorlogse jaren veel meer men sen in hun vakantie verre en lange reizen maken. Het buitenland trekt en velerlei reisverenigingen brengen deze mogelijkheid bin nen het bereik van velen. Het is nu heel gewoon om na terug keer op het werk te kunnen zeggen: „ik ben daar of daar ge weest". Dat „daar of daar" is dan een al of niet bekende plaats in een verder of dichterbij gelegen buitenland. Maar er zijn ook velen, die alleen maar kunnen zeggen: „wij zijn op de Veluwe geweest" of gewoonweg „wij zijn rustig thuis ge bleven". De vraag is, welke vakantie nu het meest aan zijn doel heeft beantwoord? Misschien wel allemaal even goed. Ja, dat zou kunnen. Het zou kunnen dat iedereen de plannen voor zijn va kantie in die vorm gegoten heeft, die het best aan zijn werkelijke behoefte beantwoordt, dat de punten die expres of per ongeluk aan het toeval werden overgelaten die richting namen, die hen welkom was en dat een zelfbewust, opgewekt en uitgerust mens weer aan de slag ging na het onvermijdelijk eind van die va kantie-periode. Maar dat is verre van de waarheid al zouden we het ieder zo gunnen. Eén van de mogelijke oorzaken van het mislukken is de ver keerde vakantiekeuze. En als we die vakantiekeuze dan eens nader bekijken, is het meest logische daar de groep van „verre reizenmakers" voor te kiezen. Immers, de thuisblijvers of binnenlanders moesten die keuze mis schien maken op grond van allerlei belemmerende omstandig heden, zoals financiële zorgen, een ziek familielid en meer van dergelijke redenen. Het ligt veel meer voor de hand, aan te ne men, dat zij, die naar het buitenland gaan, hiertoe besluiten uit een veel vrijere mogelijkheid tot kiezen. Er eens „helemaal uit zijn" is een van de voorwaarden. Niet aan het werk herinnerd worden, tenzij een vrijwillige gedachte daaraan. Afstand nemen van de dagelijkse beslommeringen en mogelijkheid tot afleiding. (0) 65

Het Zeskant | 1961 | | pagina 7