Waarom mogen wij daar niet aan meedoen? Waarom zij alleen? Wat worden er voor prijzen uitgeloofd? Wat is het doel van dit alles? Al deze vragen zijn begrijpelijk. En ik hoop van harte, dat deze vragen ook inderdaad gesteld worden. Want door het stellen van de vragen toont U belangstelling en daar gaat het juist om. Luister! Voordat we de borden in de betrokken afdelingen gin gen plaatsen stonden allen, die er bij betrokken waren, nogal sceptisch en onverschillig tegenover deze zaak. Maar deze hou ding is bij een ieder, die meedoet, verdwenen. Waarom? Laat mij U dit verzekeren: zij werken er van harte aan mee, en niet omdat zij bij het bereiken van de 100 ongevalsvrije dagen een verrassing ontvangen. Neen, zij werken mede, om zichzelf en hun collega's te behoeden voor de narigheid, die aan een ongeval zijn verbonden. Zij werken mede, om iedere vorm van letsel te voorkomen. Zij werken mede, om pijn en leed te voorkomen. En dat is nu juist het doel van dit alles! Wist U, dat er in ons kleine landje elke twee seconden een ongeval plaats vindt? Dat er in ons land elke vijf uur een collega in een bedrijf dodelijk verongelukt? Het zijn deze rampen, die we willen voorkomen. En daarom zijn we met deze actie in twee afdelingen heel be scheiden en geruisloos gestart. In de hoop, dat U allemaal zult vragen om ook mee te kunnen doen aan deze competitie. Want als alle afdelingen aan deze competitie zullen deelnemen, zult U elke dag met het begrip „Veilig Werken" worden geconfronteerd. Dan zult U elke dag op het bord in Uw afdeling het aantal on gevalsvrije dagen zien staan. Mannen, bespreek de deelname aan deze competitie met de col lega's in Uw afdeling. En als Uw afdeling er wat voor voelt, kom dan eens met mij praten. U weet: Waar veilig gewerkt wordt, is het goed werken! J. O. M. DE NIEUWE LICHTING In Het Zeskant van mei 1961 schreven wij een stukje over de nieuwe lichting, waarmede wij de jeugd bedoelden, die onze Bedrijfsschool gaat bevolken. De campagne, die de Werf Gusto heeft gevoerd voor het aantrekken van leerlingen, heeft een be vredigend resultaat gehad. Niet alleen heeft een behoorlijk aan tal leerlingen zich voor plaatsing op de Bedrijfsschool aangemeld, maar bovendien is het door de voorlichtingsavond, de adverten- 130 (0)

Het Zeskant | 1961 | | pagina 12