overige leden van het personeel. Het is juist deze goede samen werking, waarvoor spreker zo dankbaar is, want een goede samen werking schept de sfeer in het bedrijf, die de werknemers aan het bedrijf bindt en hen er van weerhoudt elders een werkkring te zoe ken. Spreker noemde de jubilarissen de pijlers, waarop de onder neming steunt. Hij dankte hen allen voor de bewezen diensten, wenste hen van harte geluk met hun jubileum en speldde hen het Gusto-insigne voor langdurige dienst op. Vervolgens over handigde hij hen de bij het jubileum behorende geschenken. Vervolgens sprak de heer H. Sabel, waarnemend Burgemeester van Schiedam, die zich gaarne aansloot bij de woorden van de heer Smulders. Uit het langdurige dienstverband van zo velen, die bij de Werf Gusto werkzaam zijn, concludeerde spreker, dat er in het bedrijf een goede geest moet heersen. Jubilea als deze zijn, zo zeide spreker, niet alleen een gelukwens voor de jubilarissen waard, maar zeer zeker ook voor de onderne ming. In het bijzonder wend de spreker zich tot de heer v. d. Broek, die veertig jaar aan het bedrijf is verbonden. In de regel is het zo, dat een diensttijd van 25 jaar uitslui tend binnen het bedrijf be kend en gevierd v/ordt, maar een dienstverband van veertig jaar trekt ook buiten het be drijf de aandacht. Het verheugde spreker te kunnen meedelen, dat H.M. de Koningin aan de heer v. d. Broek de medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau, heeft toegekend. Spre ker wenste de heer v. d. Broek hiermede van harte geluk en speldde hem de onderscheiding op de borst. Tenslotte sprak dc heer Boesman als vertegenwoordiger van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, die de gelukwensen van deze Maatschappij aan de jubilarissen over bracht en hen het vererend getuigschrift van de Maatschappij met de bijbehorende zilveren legpenning overhandigde. Na de officiële toespraken bleef het gezelschap nog enige tijd bij een kopje koffie gezellig bijeen. (0) 133

Het Zeskant | 1961 | | pagina 15