zeer vrij vertaald als een soort sleepcutter, die men daar in de klei goed kan gebruiken. Verder nog een groet vanaf een kleine emmerbaggermolen, die ook bij Huelva ligt en die ook bij een van de I.H.C.-vennoten (Werf Gusto) is gebouwd, maar waarvan niemand uit ons midden kan zeggen dat hij eraan heeft meegewerkt, met uitzondering mis schien van enkele gepensioneerden van Gusto. Deze emmermolen, waarover al een kort artikeltje in Het Zeskant van maart ver scheen, heeft namelijk de eerbiedwaardige leeftijd van 56 jaar bereikt. Waar het om records in dienstjubilea gaat, blijft het ma terieel zijn bouwers verslaan. Maar eens afwachten, wat ze na 56 jaar over de M.O.P. D. 1 zullen schrijven. Het goede schip, dat onze mensen gemaakt hebben, en het goede werk, dat onze machinist, de heer Walhain, ermee verricht heeft, zullen dan toch zeker vermelding verdienen. Geen spotprenten meer over de „FORT LANGLEY"!! Toen in Vancouver bekend werd dat het Canadese Mi nisterie van Waterstaat een nieuwe hopperzuiger wilde bestellen, deed dit besluit heel wat stof opwaaien. Natuurlijk, iedereen was het er over eens dat de monding van de Fraser River, die toegang geeft tot Vancouver en New West minster, op diepte gehou den moest worden. Maar toch verschenen er felle ar tikelen en spotprenten in de kranten, de regering werd beticht van 'smijten met het geld der belasting betalers'. Weliswaar was de zuiger die daar tot nu toe gebag gerd heeft al meer dan vijf tig jaar oud, 'maar het zal I.H.C.- licentiebouw in Canada 113

Het Zeskant | 1961 | | pagina 21