Indien men gedurende de duur van de competitie tijdelijk in een andere afdeling te werk gesteld is geweest, deelt men wel mee in de prijzen van zijn eigen afdeling mits men persoonlijk hetzelfde aantal dagen heeft gehad als de stand op het scorebord van zijn eigen afdeling aangeeft. Bij uitlenen aan een ander bedrijf tellen geen ongevallen voor de afdeling van de man. 2. Ongevallen Onder ongevallen voor de veiligheidscompetitie worden verstaan alle ongevallen, die een of meer dagen arbeidsonderbreking ten gevolge hebben, met inbegrip van verkeersongevallen op weg van huis naar het werk en omgekeerd. 3. Telling veilige dagen a. Bij het begin van de competitie geven alle scoreborden dagen aan en brandt het groene licht. b. Voor elke dag, die zonder ongeval verloopt, wordt 1 dag bij geschreven op het scorebord en het groene licht blijft branden. De vrijdag, de zaterdag en de zondag worden als 1 dag geteld. Per week kunnen dus maximaal 5 veilige dagen op het scorebord bijgeschreven worden. Een feestdag in de week wordt bij dc voor gaande werkdag geteld. c. Wanneer een ongeval plaats vindt, gaat het groene licht uit en het rode licht 24 uur aan. Tevens wordt op het scorebord een aantal dagen in mindering gebracht, dat afhankelijk is van de sterkte van de betreffende afdeling of groep. En wel: 1000 Aantal dagen in mindering per ongeval sterkte Voorbeeld: Is de sterkte 40 man, dan worden per ongeval: 1000 gedeeld door 40 25 dagen in mindering gebracht. 4. Waardering De eerste keer, dat er 100 veilige dagen op het scorebord bereikt zijn, vindt er een kleine festiviteit plaats met uitreiking van een blijk van waardering aan de deelnemers van de betreffende groep. Tijdens de competitie kan dit slechts I maal gebeuren. 164 (0)

Het Zeskant | 1961 | | pagina 14