is gepubliceerd over de zuster schepen Castor en Canopus (bei de gebouwd bij vennoot Gusto) mag als bekend worden veron dersteld, dat het hier gaat om shelterdeckers van ruim 14.000 ton; de technische gegevens zou den wij deze keer willen vergeten. Een van de reders vermeldde in zijn dankwoord na de tewater lating, dat volgens zijn gezag voerders de Castor en deCanopus de beste schepen van zijn (zeer grote) vloot zijn. Hij twijfelde er niet aan, dat de Centaurus dezelfde waardering zou ondervinden. Inmiddels hadden ook de J. K.-ers in de machinefabriek niet stil gezeten; zij hadden, na het afleveren van de Thames-motoren, noest gewerkt om de beide motoren voor de veerboot CO 424 die bij Werf Gusto op de helling staat op tijd klaar te krijgen. En wat voor motoren! De eerste door J. K. gebouwde 12-cy- linders, hetzelfde type dat de machinekamer van de nieuwe Zwarte Zee, eveneens een sleepboot voor L. Smit en Co., zal gaan beheersen. Deze veerboot-motoren hebben reeds tot volle tevredenheid proefgedraaid op de testbank en zijn intussen aan vennoot Gusto afgeleverd. Zo zullen ook in het Kanaal Smit-M.A.N-dieselmotoren gaan draaien, immers de veerboot zal worden ingeschakeld in de dienst tussen Dover en Calais. Al met al zijn de hellingen bij J. K. vrijgekomen en zal binnen kort de eerste sectie van de CO 423 sleephopperzuiger voor Bombay kunnen worden geplaatst. Te zijner tijd zal dan ook de eerste sectie van de Zwarte Zee volgen. De machinefabriek zal nu onder andere kunnen beginnen met de montage van de beide 12-cylinders voor de genoemde zeesleper. Wij hopen U in de nabije toekomst nog eens overzichten te geven van de werkzaamheden bij onze vennoten, met eveneens goede berichten. Bovenaanzicht van één van de 12 cyl.-motoren (3500 pk elk) voor de veerboot CO 424 125

Het Zeskant | 1961 | | pagina 29