dat de lading in goede conditie blijft, zodat voor het transport er van nog net geen „echt" koelschip nodig is. Die snelheid zal 15 knopen moeten bedragen, dat is weer iets meer dan die van de drie vorige schepen die wij eerder voor dezelfde rederij bouwden. De lading zal mede bestaan uit wijn, te vervoeren in losse tanks van 15.000 liter, die in hun geheel geladen en gelost worden, zodat niet met pijpleidingen behoeft te worden gewerkt. Verder uit fruit, waarvoor toch nog een koelruimte van 100 m3 wordt aangebracht. De scheepsvorm is berekend op de gevraagde snelheid „het is een vlijmscherp schip", zeggen de ontwerpers en de bouwers voldaan - en de 2380 pk Smit-Bolnes diesel zal er uiteraard het zijne toe bijdragen. Snelle bouw Opmerkelijk is het bijzonder snelle tempo, waarin de bouw wordt uitgevoerd. Het schip zal namelijk vooral worden ingezet voor sei zoenwerk en de datum van oplevering is daarom bijzonder be langrijk voor de klant. In juli werd de kiel gelegd, de laatste dag van oktober was de dag van de tewaterlating en de overdracht zal omstreeks de jaar wisseling plaats moeten vinden. Deze krap bemeten tijd stelt de bouwers voor een zware opgave. „Maar we weten dat we hier op iedereen kunnen rekenen en dan wordt het vuur niet gauw te heet opgestookt," zei een van hen. Doopvrouwe bij de tewaterlating was mejuffrouw Huguette Vin- cenzini, de 15-jarige dochter van de eigenaar. Zij hanteerde de fles met vaart en verve, nadat pastoor Bottelier uit Alblasserdam het schip plechtig had gewijd. In de directiekamer werd door Ir den Hartog een toespraak ge houden, die door de heer Vincenzini werd beantwoord, waarbij de reder zijn tevredenheid over de eerder geleverde schepen uit sprak. De heer den Hartog sprak ook een hartelijk woord van dank tot allen, die aan de bouw hebben meegewerkt. Intussen is op de helling naast die, waarvan de CO 450 het water inging, al de kiel gelegd voor de Danielle Vhet volgende schip in dezelfde serie. 128

Het Zeskant | 1961 | | pagina 32