ging het de Merwede af naar de Oude Maas, waar om 10.58 uur de brug over de Oude Maas gepasseerd moest worden. Het brug- deel in de machtige armen van de bok werd onmiddellijk daarna weer op z'n plaats gelegd. Nijvere werklieden namen de montage ter hand en enkele uren later ging het treinverkeer, dat tijdens de stremming tussen Dordrecht en Sliedrecht met bussen onder houden werd, weer normaal over de brug. Op het Hollands Diep Na de uittocht (van de werf), de doortocht (van de bruggen) is de intocht (Hollands Diep) misschien minder vermeldenswaard, maar door de sterk aangewakkerde wind is het toch een heel karwei geworden om de zuiger voor de baggerproeven te stellen, 't Heeft tot 's avonds negen uur geduurd, vooraleer dit achter de rug was. En dat met storm, regen en stikdonkere avond. Een pluim op de hoed van onze mannen, die dit werk gedaan hebben, is zeer zeker verdiend. Heen en weer op en neer De eerste beproeving was om er, populair gezegd, „het heen en weer" van te krijgen. Liefst honderd maal werd met de paalwagen gereden, vijftig maal met één spud aan de grond en vijftig maal zonder deze paal aan de grond. Toen men deze handelingen goed door had, ging men voor de variatie over naar „op en neer". Hiermede bedoelen wij het hijsen en zakken en daarna het hijsen en vrij vallen van de palen, die maar liefst 26 meter lang zijn. Deze handelingen wer den in totaal zestig maal uitgevoerd. Men zou denken met een bijzonder soort hei stelling te maken te hebben. Niets is echter De „H.A.M. 208" aan het werk Kijkje tussen de spuds door

Het Zeskant | 1961 | | pagina 4