VEILIGHEID ZIEKTEWET TIEN GULDEN REGELS VOOR Ja hoor, we zijn allemaal het nieu we jaar ingegaan met de beste voor nemens. De stommiteiten van ver leden jaar zijn gelukkig goed afge lopen en die zullen ons dit jaar niet weer overkomen. Wacht even, lezer! Is er bij al Uw goede voornemens voor het jaar 1962 ook aan de ongevallenbe- strijding gedacht? En wilt U Uw goede voornemens op het gebied van de ongevallenbestrijding dit jaar dan ook werkelijk toepassen, ongeacht de plaats, die U in het bedrijf inneemt? Weet U, dat er in dit pas moeilijk op gang komende 1962 reeds enige van Uw collega's hun werk hebben moeten staken omdat zij door on gevallen letsel hebben gekregen? Bedenk, dat de bron van zeker 80 van de ongevallen bij ons zelf ligt. Niet soms? Bekijk de on gevallenstatistiek-1961, die we de volgende maand hopen te publi ceren, maar eens goed! J.O.M. DE VOETGANGERS Niet alleen de nieuwe voetgangers regeling is voor de voetganger - èn voor de andere weggebruikers - van eminent belang. Er is nog een aantal andere regelingen, die voor de voetganger van even groot be lang zijn. Deze worden door het Verbond voor Veilig Verkeer sa mengevat in de volgende tien "gul den" regels: 1. Het voetpad, het trottoir, is nog steeds een domein, dat de voet ganger door niemand wordt betwist. Maak er dus gebruik van, en ver mijd het onnodig betreden van de rijweg. 2. En als u de rijweg niet kunt ver mijden, blijf er dan zo kort moge lijk op. Ga recht op uw doel af, steek haaks over. 3. Als u gaat oversteken, kijk dan eerst naar links, dan naar rechts, en dan wéér naar links en stap dan vief en vlug over, maar blijf uitkijken! 4. Moet u bij een kruispunt over steken? Steek dan niet diagonaal over, maar haaks. Dus eerst de ene straat, en dan de andere. 5. Als er geen zebra is, maar wel een verkeersheuvel, maak daar dan gebruik van. U steekt dan over in twee keer, dus u kunt tweemaal zo veel uitkijken. 6. Moet u per se oversteken bij een stilstaande auto of bus? Dan moet dat maar, maar zorg dan voor al dat u zo mogelijk vijf meter tus sen u en dat voertuig houdt. En houdt het aan uw rechterhand, dan ziet u het eventuele verkeer van links naderen. 7. Als u bij verkeerslichten wilt oversteken en daar zijn geen spe ciale voetgangerslichten, doe dat dan altijd als het licht naar de door u over te steken straat op rood staat en het verkeer voor dit licht wacht. Maar houd wel rekening met het afbuigende verkeer! 8. U heeft natuurlijk geen ogen op uw rug. Daarom moet u buiten de bebouwde kom, als er geen fiets- of voetpaden zijn, aan de linkerkant van de weg lopen. U ziet het voor u gevaarlijkste verkeer dan van voren naderen. 9. Is er geen voetpad, maar wel een fietspad? Loopt u daar dan op. Houdt er echter wel rekening mee, dat het een fietspad is en let dus op de fietsers. 10. Tenslotte een kleine beleefd- heidsregcl. Ga bij bushalten niet zó staan, dat andere voetgangers - en vooral bijvoorbeeld moeders met kinderwagens - niet meer kunnen passeren. Natuurlijk, het voetpad is voor u, maar toch PREMIE ZIEKTEWET De uitkomsten van het jaar 1961 hebben geleerd, dat de premie van 4,6 van het loon, waarvan 2,3 ten laste van de werkgever en 2,3 ten laste van de werknemer kwam, niet voldoende is geweest om de kosten van de Afdelingskas te dekken. Het ziektecijfer over 1961 is namelijk hoger geweest, dan bij de aanvang van dat jaar werd verwacht. Een deel van de reserve is ingeteerd en moet nu het volgende jaar (d.i.) 1962) weer worden opgebracht. Het bestuur van de Afdelingskas heeft daarom aan het Bestuur van de Bedrijfsvereniging voorgesteld de ziekengeld premie met ingang van 1 januari 1962 vast te stellen op 6 van het loon. Hiervan komt 3 voor rekening van de werkgever en 3 voor rekening van de werknemer. (0) 5 (WCBTfij

Het Zeskant | 1962 | | pagina 11