'KANDLA' deed eerste stap op weg naar bestemming in India foto 1van de kleine boot naar de grote boot aankomst van de gasten. foto 2: de doopvrouwe tekent een der symbolen van de reli gieuze ritus op het schip: de swastika. foto 3: de mist in, maar niet voor lange tijd; bij de beproe ving in het voorjaar zal de Kandia zich in volle glorie aan de gasten kunnen vertonen. foto 4: De ambassadeur van India in ons land, Z. Exc. R. K. Tandon, krijgt tekst en uitleg aan de hand van de tekeningen. De Kandia (CO 422), die in december bij onze vennoot Ver- schure te water werd gelaten, was een jubileumnummer; met deze snijkopsleephopperzuiger voert I.H.C. Holland de vijf tiende grote opdracht uit voor de regering van India sinds de datum waarop dit land onafhankelijk werd. Ook zijn nog negen opdrachten uitgevoerd in nauwe samenwerking met de Garden Reach Workshops in India en Holland Cranes, de kranenbouw-combinatie van Conrad-Stork, Gusto en Ver- schure, bereikt binnenkort met de orders voor India eveneens een mooi rond getal: vijf en twintig kranen. Bij de tewaterlating van de Kandia was er dus voor de ver schillende sprekers zeker aanleiding om nader in te gaan op de wederzijdse waardering, die al spoedig na de onafhanke lijkheidsverklaring is ontstaan tussen de regering van India en I.H.C. Holland. Men deed dit in eenvoudige, en mede daardoor treffende bewoordingen. DE WEG OMHOOG In het middelpunt van deze toespraken stond ook het ont wikkelingsprogramma, dat de regering van India uitvoert met inspanning van alle krachten. De ambassadeur van India in ons land, Z. Exc. R. K. Tandon, vertelde daarbij iets over de enorme toename van de havencapaciteit in zijn vaderland en hij haalde daarbij aan, dat verdere plannen op stapel staan. Ir. J. A. M. Verschure, het woord voerend namens de bou wers van de Kandia, sprak de hoop uit, dat ook de Neder landse regering een redelijk aandeel zal nemen in de finan ciële steun, die de wereld, getroffen door de inspanningen van regering en volk in India, geeft voor de verdere ontwikkeling van het land. In zijn korte meditatie over de goede verhou ding tussen opdrachtgevers en bouwers wilde ir. Verschure ook graag een woord van waardering richten tot de mensen van Rendel, Palmer en Tritton (toezichthouders bij de bouw), die al menig schip voor India hebben begeleid van de wieg tot de eerste stappen op de plaats van bestemming. 8

Het Zeskant | 1962 | | pagina 16