209' De regen gutste bij stromen uit een sombere najaarslucht, toen op maandag 4 december jl. bij onze vennoot De Klop, Slie- drecht, de nodige voorbereidingen getroffen werden voor de tewaterlating van de snijkop- en profielzuiger H.A.M. 209 Eenzaam en verlaten lag het casco op de helling, omdat ieder een een schuilplaats had gezocht om zich zoveel mogelijk tegen de al te goede gaven van Pluvius te beschermen. TEWATERLATING Tegen de tijd, dat de tewaterlating zou plaats hebben, kwam er wat leven in de brouwerij. De eerste gasten spoedden zich al of niet beschermd door paraplu of plastic regenjas naar de kantine, waar zij door de werfdirectie ontvangen werden. GROTE BELANGSTELLING Er waren voor deze plechtigheid vele belangstellenden, vooral van de zijde van de opdrachtgevers. Behalve commissarissen en directie van de H.A.M. was er nl. een groot aantal uit voerders, baggerbazen, waarvan de meeste met hun dames, getuige van het gebeuren. Een aantal directieleden van de werven van l.H.C. Holland, alsmede vertegenwoordigers van Scheepvaart-Inspectie, Bu reau Veritas en ook burgemeester en mevrouw Van Hofwegen gaven van hun belangstelling blijk. TECHNISCHE GEGEVENS De hoofdafmetingen van het schip zijn 57,50 x 13,50 x 4,20 m. Het totaal geïnstalleerd dieselvermogen bedraagt bijna 5500 pk. De zuiger krijgt een persleiding van 700 mm diameter. Indien het baggerwerktuig als profielzuiger moet werken, dan wordt de snijkopladder, die ca. 200 ton weegt, verwisseld voor een ladder met profielzuigbuis, geschikt voor een zuigdiepte van 25 m. De hoofddieselmotoren zijn van het fabrikaat Smit- Bolnes en kunnen elk 1750 pk ontwikkelen. De bouw geschiedt onder klasse Bureau Veritas. 10

Het Zeskant | 1962 | | pagina 18