DOOPPLECHTIGHEID EN TEWATERLATING De naamgeving van de H.A.M. 209 geschiedde door Me vrouw A. M. Smit-Magendans, echtgenote van Ir. A. G. F. Smit. directeur van de Flollandsche Beton Maatschappij N.V. en commissaris van de H.A.M. Toen zij de gebruikelijke for mule had uitgesproken en de champagne schuimend tegen de huid van het schip uiteenspatte, wachtte men vol spanning op het moment van afloop. De overvloedige regenval stak (ook hier) een spaak in het wiel. Het stophout en de keggen waren nl. door het regenwater zo sterk uitgezet, dat de stoppings slechts met zeer grote moeite verwijderd konden worden. Dit nam meer tijd in beslag dan was voorzien. Eindelijk werd na bijna een kwartier de halsstarrigheid gebroken, waarna het gevaarte statig in zijn element gleed. WEDERZIJDSE DANK EN WAARDERING Namens I.H.C. Holand sprak Ir. C. de Groot, één der direc teuren van "De Klop", woorden van dank aan het adres van de opdrachtgevers voor het vertrouwen en de prettige samen werking op technisch gebied. Ook Bureau Veritas, Scheep vaart-Inspectie en niet te vergeten alle werknemers van de werf werden in deze dank betrokken. Tot slot richtte hij zich tot Mevrouw Smit-Magendans, die hij dankte voor haar bereidwilligheid de doop te verrichten. Ter herinnering bood hij haar een souvenir aan. Met het uitbrengen van een dronk op de H.A.M. en op de H.A.M. 209 in het bijzonder besloot dhr. De Groot zijn toespraak. Jhr. Ir. C. L. C. Kretschmar van Veen, één der directeuren van de H.A.M. sprak een dankwoord en uitte waardering voor het prachtige werkstuk. De bestaande goede verstandhouding tussen de H.A.M. en I.H.C. Holland was voor spreker aanleiding geweest terug te denken aan een voorval, dat hij tijdens zijn verblijf in Zuid- Afrika meemaakte bij een 60-jarige bruiloft. Een journalist vroeg aan de bruid met de vrijmoedigheid een journalist eigen, of zij nooit aan echtscheiding gedacht had gedurende deze lange periode. Prompt kreeg hij hierop ten antwoord: "nooit aan echtschei ding, wel aan moord!" Zo is het ook bij de H.A.M., aldus spreker. Hij toonde zich verheugd over de aanwezigheid van zovele mensen van de oude garde van zijn maatschappij en sprak de hoop uit, dat de jongeren in hun voetsporen zouden treden. Dan kan de toekomst met vertrouwen tegemoetgezien worden. Hulde en waardering had spreker voor directie, technische staf en arbeiders van de werf. Met het uitbrengen van een dronk bezegelde hij deze woorden. Na dit officiële gedeelte bleef men nog enige tijd bijeen. Tijdens dit samenzijn kwam een prettige uitwisseling van ge dachten op technisch baggergebied tot stand, hetgeen heeft bijgedragen tot een nog hechter contact tussen beide partijen. 11 Jhr. Ir. C. L. C. Kretschmar van Veen

Het Zeskant | 1962 | | pagina 19