m.s. "CALANCA" TEWATERLATING koud om er op deze winterse dag zomaar ineens in te duiken? De aarzeling duurde echter maar heel even en toen gleed de "Calanca" statig het water in. Na de tewaterlating verzamelden de gasten zich in het kantoorgebouw van de Werf, waar het woord werd gevoerd door de heer Mr. H. Smulders, die begon met zijn dank te betuigen aan de St. Gotthard Schiff fahrt A.G. voor de opdracht voor de bouw van de "Calanca" aan de Werf Gusto. De "Calanca" is het eerste van vier zusterschepen, die bij de Werf Gusto zullen worden gebouwd en waarvan er twee bestemd zijn voor het Duitse Thyssen-concern, waar toe de St. Gotthard Schifffahrt A.G. behoort. Spreker betuigde voorts zijn dank aan allen, die aan de bouw van het schip hebben medegewerkt. Een speciaal De 19de december 1961 is het m.s. Calanca van onze Werf te water gelaten. Deze stapelloop werd be gunstigd door mooi, helder weer, hetgeen wel een verademing was na de vele regen, die in de vooraf gaande weken was gevallen. Een tewaterlating in de regen is eigenlijk niets gedaan; dan hangen de vlaggen triest en troosteloos langs de vlaggestokken; dan is ook de stemming onder de toeschouwers wat gedrukt. Maar op 19 december niets van dit alles. Vrolijk wapperden de Zwitserse en Nederlandse vlaggen in de (weliswaar koude) wind! Precies om half twee arriveerden de Directieleden met hun gasten op het podium. De doopformule werd uitgesproken door mevrouw Dr. B. Galli, die tevens de laatste beletselen voor de tewaterlating wegnam. Even aarzelde het schip. Was het water te woord van dank richtte hij tot de heer Dammers, die bij de onderhandelingen over de opdracht een belang rijke rol heeft gespeeld. Voorts dankte hij de ver tegenwoordigers van de rederij, de Scheepvaart inspectie en het Bureau Veritas. Ten slotte wendde spreker zich tot mevrouw Galli om haar te danken voor haar medewerking bij de tewaterlating. Als her innering aan deze gebeurtenis bood spreker haar een geschenk aan. Hierna bracht hij een dronk uit op de behouden vaart van de "Calanca". (0) 1

Het Zeskant | 1962 | | pagina 7