4+5=9x5=225 JAAR Het hiernaaststaande sommetje is geen formule, die iets met het bouwen van schepen te maken heeft. Maar wel met de mensen, die de schepen bouwen. Het is namelijk zó, dat op 29 november 1961 vier perso neelsleden en op 13 december 1961 vijf personeels leden (dat is samen 9) gedurende vijfentwintig jaar aan de werf waren verbonden. Bij elkaar een dienst verband van 9 X 25 225 jaar! Op 29 november waren het de heren A. Foist, J. Heij- nemans, M. A. Heijnemans en C. A. v. d. Kaay, die door de Directie werden ontvangen en werden toe gesproken door de heer Mr. H. Smulders. Deze dank te de jubilarissen voor hetgeen zij in de afgelopen vijfentwintig jaar voor de Werf Gusto hebben gedaan en evenzeer voor de trouw, die zij jegens het bedrijf hebben getoond. Spreker noemde de feestdag van de jubilarissen tevens een feestdag voor de onderneming. Hij speldde hen het zilveren Gusto-insigne op en overhandigde ieder van hen een gouden horloge en een geschenk onder enveloppe. Namens de Neder landse Maatschappij voor Nijverheid en Handel reik te hij de jubilarissen het vererend getuigschrift van genoemde maatschappij met de bijbehorende zilveren legpenning uit. Op 13 december 1961 waren het de heren L. J. van Herrewegen, A. Lemsom, A. Pronk, C. van Raay en B. Walschots, die ter gelegenheid van hun jubileum door de Directie werden ontvangen. In deze bijeen komst werd het woord gevoerd door de heer F. Smul ders, die zeide het op prijs te stellen de laatste groep van jubilarissen in het jaar 1961 te mogen compli menteren met hun zilveren jubileum. Hij herinnerde er aan, dat na de economische crisis van de dertiger jaren in het jaar 1936 weer enige opleving kwam en dat er toen weer tal van personen bij de Werf Gusto in dienst zijn gekomen. Van degenen, die toen in dienst traden, hebben er meer dan 60 dit jaar hun jubileum gevierd. Spreker dankte de jubilarissen voor de door hen bewezen diensten en wenste hen van harte geluk met dit jubileum. Hij speldde hen het zilveren Gusto-insigne op en overhandigde hen een gouden horloge en een geschenk onder enveloppe. Ook reikte spreker hen het vererend getuigschrift uit van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel met de daarbij behorende zilveren legpenning. Beide bijeenkomsten werden besloten met een gezellig praatje bij een kopje koffie en een sigaar of sigaret. (0) 3

Het Zeskant | 1962 | | pagina 9