TUNESISCHE STANDAARDZUIGER BEPROEVING EN VERSCHEPING Tergend langzaam, voortdurend tussen de lange kribben in de rivier wegkruipend om zoveel mogelijk buiten de sterke eb- stroom te blijven, vorderde de naamloze demontabele snijkop- zuiger CO 456 in de richting Gorinchem. De zestig paarde- krachten sterke buitenboordmotor kon het alleen niet aan, zodat sleepboothulp was ingeroepen om naar de Waal te varen, waar de beproevingen zouden plaats hebben. Laat in de morgen werd de plaats bereikt, die door de Rijks waterstaat aangewezen was voor de baggerproeven. 't Was bitter koud op die negentiende december; een scherpe oostenwind maakte een verblijf aan boord van de zuiger aller minst tot een aangename ervaring. De zuiger is nl. gebouwd om in subtropisch gebied te werken, zodat er geen verwarming is, terwijl er bovendien op dit soort kleine baggerwerktuigen geen accommodatie aanwezig is. Onmiddellijk na aankomst werden de ankers uitgebracht en werd het schip gesteld om met proefzuigen te beginnen. Na enkele uren baggeren bleek, dat men tevreden kon zijn over de resultaten en tegen de avond voer men weer terug naar Sliedrecht. De andere morgen toog men aan het werk om de zuiger te demonteren en voor verzending naar Rotterdam gereed te maken. Na enkele dagen lagen de vijfentwintig colli met een gezamenlijk gewicht van bijna 100 ton in binnenschepen. De verscheping naar Tunesië geschiedde met het motorschip Naguilan, dat door slecht weer en mist later dan voorzien in Rotterdam arriveerde. Op 3 januari kon met laden worden begonnen en daags daarop werd het vertreksein gegeven. De reis van Rotterdam naar Tunis met de Naguilan heeft drie weken geduurd. Bij aankomst was onze baggerspecialist, de heer L. Rietveld, in Tunis aanwezig om de zuiger weer mee op te bouwen en te beproeven. Hij zal er nog drie maanden blijven om het personeel van de klant er van op de hoogte te brengen, hoe zij met het baggerwerktuig dienen om te gaan. Wij hopen, dat dit l.H.C.-standaard-produkt ook in Tunesië goede diensten zal bewijzen en zal mogen bijdragen tot ver dere ontwikkeling van de havens aldaar. macitr Derdj Constantine# «CC3 Batna isurata hirsa

Het Zeskant | 1962 | | pagina 13