8 s> eze maand kozen wij één van de vier foto's, die Dick Roos (afd. Leerschool Bankwerkerij van Verschure) ons instuurde. CO 474 NOG EEN GROTE „GEOPOTES" AA -VINKEL deze maand De ,,Geopotes VI" wordt de groot ste sleephopperzuiger, niet alleen van I.H.C. Holland maar zelfs van Europa. Dit schreven wij in Het Zeskant van juli vorig jaar. En we zijn nog steeds bijzonder verheugd over deze ver erende opdracht. Veel voorbereidende werkzaamheden tot de bouw van de Geopotes VI heeft onze vennoot L. Smit en Zoon reeds verricht. Nog meer voldoening geeft het voor ons allen en in het bijzonder voor de mensen, die aan deze opdracht wer ken, dat de opdrachtgever van de Geopotes VI, de Koninklijke Maat schappij tot het uitvoeren van Open bare Werken „Adriaan Volker" N.V. in het begin van deze maand een zus terschip van deze sleepzuiger bij ons heeft besteld. Dit wordt de Geopotes VIII. Opnieuw een sleepzuiger met een buninhoud van 4000 ms en een totale lengte van 106 meter. Voor de aandrijving van de schroe ven en de zandpomp zullen Smit- Bolnes dieselmotoren worden inge bouwd. Voor genoemde twee sleep- zuigers zal de nieuwe fabriek van Smit en Bolnes te Zierikzee diesels moeten leveren met een totaal ver mogen van meer dan 15.000 pk. Beide schepen krijgen conische bo- demkleppen, waarvan het ontwerp bij L. Smit en Zoon is ontwikkeld. De bouw van de Geopotes VI en de Geopotes VIII zal gedeeltelijk gelijk tijdig verlopen, want eerstgenoemde zal nu in juni 1963 worden opge leverd en de Geopotes VIII moet in november daarop klaar zijn. Voor onze vennoot L.S.Z. betekent dit een grote uitbreiding van het werk. Om alles op tijd gereed te kunnen krijgen zal het casco van de sleep boot voor Wijsmuller (L.S.Z. no. 950) bij vennoot De Klop in Sliedrecht ge bouwd worden. De Klop zal ook gro te gedeelten van de beide sleepzui- gers Geopotes bouwen. Een nauwkeurige lezer van Het Zes kant zal het opvallen, dat het hier onder afgedrukte algemeen plan van de Geopotes VIII" er anders uit ziet, dan het eerder geplaatste plan van de „Geopotes VI", terwijl wij boven spreken van zusterschepen. Zusterschepen zullen het echter be slist wel worden, maar hoe deze er uiteindelijk precies zullen gaan uit zien is ook nu nog niet definitief be kend, zodat we ook onderstaand plan nog voorlopig moeten noemen. 1 De grijze wintersfeer langs de IJsselmeerkust is voor treffelijk gekozen en de diagonale opbouw met de palen beviel ons zeer. Als Dick zelf afdrukt moet hij echter zijn negatief eens omdraaien. Wij hebben dit nu door de clichémaker laten doen. Zo wordt-ie nog fijner. De heer Lafèbre (firma redacteur van Verschure) heeft vijf gulden voor je klaar liggen. 15

Het Zeskant | 1962 | | pagina 3