P.V. GUSTO SLIKKERVEER Dinsdag, 16 januari 1962. De dag van Gusto's 12de Contactavond, weer gehouden in de prachtige „Electro"- zaal te Slikkerveer. Nadat de Voorzitter alle aanwezigen een welkomswoord had toegesproken, stelde Kees Nouens zijn gezelschap „Variété-Florida", uit Den Haag, dat optrad met de grote Florida-Show 1962, aan het publiek voor. Waarna het goedgeluimde publiek kon kijken en luisteren naar het voortreffelijke accordeon-duo „De Rattinies", dat een prachtige vertolking gaf van een gedeelte uit Verdi's opera „Nambucco", het slavenkoor, waar het publiek geboeid en ademloos naar luisterde. Met enkele popu laire melodieën brachten de Rattinies de zaal in feest stemming. Hierna vertoonde de conferencier Harry Touw zich op het toneel en hij ontpopte zich als een uitstekende ko miek. Hij nam de toeschouwers kostelijk in de boot. Vooral met zijn parodie op een TV-uitzending, waarin hij beurtelings Aad van Leeuwen en Tante Hannie (Lips) imiteerde, had hij veel succes. Verder bracht Gilbert de zaal in verwondering door zijn capriolen op muzikaal en acrobatisch gebied. Ook de Winnie's, twee frisse jonge dames (één gitaar en twee sprankelende stemmetjes) brachten een goede ontspanning. Met achter de vleugel de uitstekende pianist Adri de Lange, die voor een prachtige illustrerende muzikale begeleiding zorgde, ook bij de andere programma-onderdelen. De „Tornado's" brachten nog een knap stukje trapezewerk. Hierna commandeerde de conferencier het publiek naar de foyer, waar in een prettige sfeer werd genoten van een geurig kopje koffie met gebak. Na de pauze brachten de Rattinies de stemming weer direct op het goede peil met vrolijke accordeonklanken. Het duo viel zo goed in de smaak, dat het werd terug geroepen en als toegift „Circus Renz" ten gehore bracht. Toen, ineens, ging het licht in de zaal uit en toen het voetlicht aanflitste zag men op het podium enkele prachtig uitgebeelde sportfiguren; een atletisch in goud geschminkte gestalte, in een van kleur wisselend voet licht. Een fascinerend schouwspel, waarmee Rogald, „de man in het goud", veel succes oogsttte. Daarna traden de Winnie's ten tweede male op, Billy en Willy, met acrobatisch gooi- en smijtwerk. Als laatsten volgden toen nog „Les Bollinies" met muzikale clownerie. De Voorzitter sloot daarna de avond en ging met de Secretaris een wedloop aan in het ruilen van een boeket bloemen voor een kusje van een charmante artiste. Een wedloop, die eindigde in het voordeel van de Secretaris met 3 tegen 2. Het vrolijk naar huis terugkerende publiek kan terug zien op een goed geslaagde contact-avond, dank zij de goede keus van het bestuur. De opkomst van de leden was iets minder dan het vorige jaar, maar dat verlies werd weer hersteld doordat de leden ditmaal ook huis genoten boven de veertien jaar mee konden brengen. Vanaf deze plaats hartelijk dank namens alle leden aan het bestuur voor deze gezellige contact-avond. H. H. P.S. Bestuur, ga voort op de ingeslagen weg. Het was zó (0) 13

Het Zeskant | 1962 | | pagina 9