Hond over boord!! Het is Maandag, 9 juli 1962, in de middag. Aan boord van het koelschip „Incai", dat bij de werf te Slikkerveer voor de wal ligt, is men druk bezig. Dan vaart er een binnenschipper voorbij. En als zovele binnenschippers heeft ook deze een hond aan boord. Maar dan verandert de „tegenwoordige tijd" in „verle den tijd". De schipper heeft geen hond aan boord; hij had er een. Want in een onbewaakt ogenblik geraakte de hond te water en deed verwoede pogingen het vege lijf van een verdrinkingsdood te redden. Het beestje pro beerde naar de kant te komen en dat gelukte ook, totdat het terecht kwam tegen de huid van de „Inca", die recht uit het water omhoog steekt en waaraan de hond geen enkel houvast vindt. Maar de werklieden aan boord hebben het gezien en na tuurlijk, zij laten de hond niet zonder meer verdrinken. Een „geleende" lasser, Jan Witte, die al geruime tijd bij ons werkzaam is, zal een reddingspoging wagen. Hij laat zich, aan een touw gebonden, door zijn kameraden langs de huid van het schip naar beneden zakken. Het lukt! Hij krijgt de hond te pakken en laat zich, met de hond in zijn armen weer omhoog hijsen. De schipper, die de redding heeft zien gebeuren, komt gauw met een roeiboot naar de Werf om zijn hond weer onder zijn hoede te nemen. Hulde aan de mannen, die collectief het dier van een ver drinkingsdood hebben gered! Maar achteraf vragen we ons af, of de spontane reddings actie wel helemaal veilig is geweest. We moeten er niet aan denken wat er gebeurd zou zijn, als het touw zou zijn gebroken of als de mannen aan boord de redder niet zou den hebben kunnen houden. Want als er bij een reddings actie ongelukken gebeuren, is het middel erger dan de kwaal. Wat zegt U? Was het touw sterk genoeg? En waren er voldoende mannen om het te houden? Goed, goed; dan hebben we niets gezegd! d. in de groep Toezichthoudende beambten Schiedam en Slikker veer: de heer D. v. d. Munnik; e. in de groep Arbeiders Slikkerveer: de heer B. Pil; f. in de groep Beambten Geleen: de heer A. Nijs; g. in de groep Arbeiders Geleen: de heer J. Scheffers; h. in de groep Arbeiders Machinebouw: de heren A. Jansson en G. V. d. Schee; i. in de groep Aluminumbouw, houtbewerking, veiligheid en bewa king: de heren P. J. Slabbekoorn en N. G. Alberts; j. in de groep Arbeiders Scheeps- en Constructiebouw: de heren J. C. Kuypers, C. Knook, L. Heijkants en W. v. d. Water. Het Hoofdstembureau, (w.g.) WINK (w.g.) J. H. v. d. WAL (w.g.) P. J. SLABBEKOORN. "Je had niet hoeven op te bellen dat je ziek bent en vandaag niet kunt komen werken, Jansen, 't Is vandaag Zondag!" 64 (0)

Het Zeskant | 1962 | | pagina 12