Op maandag, 6 augustus j.l. zijn we precies om acht uur vertrokken van het Schiedamse postkantoor met een groep van 30 jongens van de Bedrijfsschool en de leiding, be staande uit Mevrouw Bebelaar en de heren Venema en Heutz. Zonder dat wij er erg in hadden waren wij bij ons vacantiecentrum, de „Katjeskelder" aangekomen, waar we een kopje koffie aangeboden kregen. Na de koffie gingen we ons dagverblijf opzoeken; daarna gingen we op zoek naar de slaapzalen. We zochten zo gauw mogelijk een be hoorlijk bed uit, want er waren ook slechte bij. Dan volgde het uitpakken van onze bagage en dan weer naar het dag verblijf om te eten. Na het eten zijn we naar het dorp (Oosterhout) gegaan. We hebben ons daar bij het stadhuis verzameld, want er waren er bij met een behoorlijke gang, maar ook met een „Cool- singel-gangetje". Toen we er allemaal waren, zijn we naar een ijsbar gegaan, waar we een consumptie gingen gebrui ken. Nadat we daardoor allemaal opgefrist waren, werd er een flinke wandeltocht ingezet naar het kamp. Daar kwa men we uitgehongerd aan. Het eten smaakte dan ook best. Na het eten waren we vrij. Dinsdagmorgen hebben we een voetbalwedstrijd gespeeld, die in een gelijk spel eindigde. Na het eten zijn we naar Breda gedaan. Dat was een flinke wandeltocht, waar we lang over deden. De afspraak was, dat we in Breda alle maal een consumptie zouden krijgen, maar alle snackbars waren zodanig bezet, dat er nergens plaats voor een groep van 30 man was te vinden. Dus kregen we allemaal geld voor een consumptie en konden nu zelf een snackbar gaan uitzoeken. Na het eten waren we weer vrij en konden we gaan dansen in de cantine of gaan kaarten in ons dagver blijf. Woensdagochtend waren we al vroeg uit de veren voor een bustocht naar België. We reden om tien uur de weg op naar Antwerpen, waar we wat door de drukste straten heb ben gereden. Toen ging het verder in de richting Gent. Het lunchpakket, dat we hadden meegekregen, werd onderweg verorberd. In Gent hebben we enkele excursies gemaakt, die om vier uur waren afgelopen. Toen nog tot vijf uur vrij de stad in. Om vijf uur vertrokken we naar Brugge. Brugge is een heel mooie stad, die we per autobus bekeken hebben, aangezien er nergens plaats was om te parkeren. Van Brugge zijn we doorgereden naar Breskens, waar we op een moderne veerboot de Westerschelde overgingen naar Vlissingen. De tocht ging verder naar Middelburg. Daar zijn we uitgestapt en gaan eten. Na het eten nog even de stad in en toen weer verder. Naar Oosterhout, naar de Katjeskelder, waar we tegen elf uur aankwamen. Donderdagmorgen zouden we weer gaan voetballen, maar toen we op het veld aankwamen, was de helft van de jon gens zoek. We hebben toen maar een paar kleine partijtjes gekozen en de wedstrijd eindigde weer in een gelijk spel. Daarop gingen we weer naar het kamp terug, waar we na het eten hoorden, dat we 's middags vrij zouden zijn. Ieder een zocht zijn eigen weg; er waren jongens, die naar het zwembad gingen, anderen kozen de weg naar Oosterhout, Breda of Tilburg. Vooral Tilburg was erg aantrekkelijk, omdat daar kermis was. 's Avonds om negen uur waren er grote „smokkeltochten" op touw gezet, die goed geslaagd zijn, en tot elf uur duurden. Want op dat tijdstip kwamen we tot de ontdekking, dat we verdwaald waren en ondanks veel gezoek waren we toch om half twaalf allemaal weer in het kamp. Om twaalf uur gingen de jongens onder lei ding van de heren Venema en Heutz een tijdrit maken. De eerste jongens werden om twaalf uur losgelaten en waren binnen de zeven minuten weer thuis. Dat was zeer snel, aangezien de leiding er twee en een half uur over gedaan had! Vrijdagochtend zijn we met ons allen koffie gaan drinken in een aan de weg gelegen café, waar meteen het billard bezet was en de grammofoonplaten werden gedraaid. Ongeveer twaalf uur zijn we naar het kamp teruggegaan, waar het eten al klaar stond. Na het eten kregen we de keuze tussen een spel gaan doen of ergens naar toe gaan. De keus viel op het spel. 's Avonds hebben we met toestemming van de boswachter een voortreffelijk kampvuur gemaakt. Daar werden liedjes gezongen en werd door de heer Venema een zeer spannend verhaal verteld, waarvan we allemaal onder de indruk kwamen. Na het kampvuur goed gedoofd te heb ben, zijn we naar het kamp teruggegaan. Daar zijn we di rect in bed gekropen, want de volgende morgen zouden we vroeg moeten opstaan. Zaterdag zijn we eerst koffie gaan drinken in hetzelfde ca fé, waar we vrijdag ook al geweest waren. Om één uur was het tijd om de terugreis aan te vangen. We gingen eerst naar hotel „Boslust", waar we een diner aangeboden kregen. Tijdens dat diner hebben we aan Mevrouw Bebelaar een geschenk aangeboden en haar bedankt voor de prachtige week, die we gehad hadden. Om half vier kwam de bus aangereden en konden we instappen. Er was n.l. een groep vrijwilligers, die eerder naar het kamp was gegaan en daar onze bagage had ingeladen. Toen ging het naar Schiedam, waar we om zes uur aankwamen. Daar gingen we uit el kaar en zo gauw mogelijk naar huis. Einde Gusto-kamp 1962. W. Westdijk (0) 69

Het Zeskant | 1962 | | pagina 9