KONINKLIJK BEZOEK AAN SCHIEDAM De dag vóór het jubileum van de Werf Gusto was Schie dam ook reeds in feeststemming, n.l. wegens het bezoek van H.M. de Koningin. Een bezoek van de Landsvrouwe, hoe belangrijk dit ook voor de betrokken gemeente moge zijn, is geen aangelegenheid, die in Het Zeskant vermeld zou moeten worden. Wij zouden het dan ook niet vermeld hebben, ware het niet, dat de Werf Gusto een zeker aandeel in de festiviteiten heeft gehad. Er was namelijk besloten, dat de activiteiten van de Schiedamse bevolking en van het Schiedamse bedrijfsleven door middel van een aantal praal wagens aan de Koningin zou worden getoond. En daar was de Werf Gusto natuurlijk ook bij! Voor dit doel hebben Baas Booy en de zijnen met volle overgave een acht meter hoge maquette gebouwd van een der twee kraaneilanden, die thans voor de Rijkswaterstaat worden gebouwd. Deze maquette is op een wagen gezet en zó in de stoet meegere den. Om de werkelijke afmetingen van het kraaneiland goed te laten uitkomen, werd op dezelfde schaal een ma quette van de Rotterdamse Euromast gemaakt en naast het kraaneiland geplaatst. Het bleek toen, dat de top van de kraan en die van de Euromast vrijwel op dezelfde hoog te stonden. De klap op de vuurpijl van het voor Hare Majesteit opge voerde pleinspel was de triomfantelijke opkomst van dit Gusto-pronkstuk, begeleid door Gusto's muziekvereniging, die een daverende mars blies ter begeleiding van de op het torenhoge model geschilderde woorden: 100 jaar Gusto! Trouwens, zonder de velen te kort te doen, die hebben meegewerkt om het jubileum en de Gusto-bijdrage aan de feestiviteiten rond het Koninklijk bezoek te doen slagen, ver dient onze Muziekvereniging toch wel een extra vermel ding; evenals baas Hermans en Dirk v. d. Beek, die van het vroege ochtendgloren tot middernacht in de weer waren om de Gusto-praalwagen veilig door de drukke stad te loodsen. j fa W -- ES S 82 (0)

Het Zeskant | 1962 | | pagina 14