VEILIGHEIDSCOMPETITIE Het vorige jaar, om precies te zijn op 22 november 1961, is in het bedrijf een aanvang gemaakt met de zgn. veilig heidscompetitie. Deze competitie, waarbij het er om gaat een zo groot mogelijk aantal werkdagen zonder arbeids- onderbreking tengevolge van ongevallen te behalen, ein digde op 7 september 1962. Op 7 september 1962 vond een bijeenkomst plaats van alle betrokkenen uit de afdelingen, die 200 veilige dagen op het score-bord hadden gekregen. In die bijeenkomst werd het woord gevoerd door de heer F. Smulders, die er op wees, dat 19 afdelingen het hebben gepresteerd om 100 en zou nog verder willen gaan en aan een ieder vragen: Span U nog meer in ten bate van de veiligheid! Spreker hoopt, dat straks alle afdelingen van het bedrijf aan deze compe titie zullen mee doen en dat hij nog vele malen bijeenkom sten als deze zal mogen bijwonen, tot heil van ons allen! Ten slotte wenste de heer Smulders alle aanwezigen van harte gelijk met het bereikte resultaat. Hierna werd overgegaan tot de verloting van de voor deze competitie beschikbaar gestelde wisselbeker. Hiervoor kwa men de hierboven met name genoemde afdelingen in aan merking. De Bedrijfsschool Machinebouw ging met de be ker strijken! Vervolgens werd aan de deelnemers van de ploegen met 200 veilige dagen een geschenkje overhandigd. meer veilig gewerkte dagen op te brengen; zes van die af delingen brachten het zelfs tot 200 veilige dagen. Het zijn de afdelingen Leerlingopleiding M.B. (Bs. Heusdens); Po- lyester-boven (Bs. Beider en Bs. Hofman); Smederij en schilders (Bs. Mulders en vrm. v. Leeuwen); Scheepsbouw- binnen hal 2 en 3 (Bs. van Aalten en Bs. de Jong) en de Mallenvloer (Bs. v. d. Berg). Slechts vijf afdelingen hebben de 100 dagen niet kunnen bereiken. Spreker vindt dit wel jammer, maar hoopt, dat die afdelingen het volgende jaar meer succes zullen hebben. Het resultaat is van dien aard, dat spreker een viering van deze dag gemotiveerd acht en hij hoopt, dat dit ook de vol gende jaren het geval zal zijn. De deelnemers aan deze wed strijd kennen de regels van het spel en spreker behoeft daarover nu niet meer uit te wijden. Maar hij wil wel zeg gen, dat hij deze bijeenkomst, die een jaar van veilig wer ken afsluit, bijzonder prettig vindt. De veiligheid in het be drijf heeft niet alleen een economische achtergrond; maar het belangrijkste is toch dat door het veilig werken voor de werkers in het bedrijf menselijk leed wordt voorkomen. Uit deze Veiligheidscompetitie is wel duidelijk gebleken, dat al werken we dan ook in een bedrijf waarin onge vallen nooit helemaal te voorkomen zijn het toch mo gelijk is met wat goede wil en wat overleg de veiligheid op het werk te bevorderen. Spreker gelooft en hoopt, dat een ieder in het bedrijf zich voor het veilig werken zal willen blijven inspannen. Hij Een praatje bij de kofie. De heer F. Smulders reikt de beker uit. De winnende ploeg Veilig werken Aantal Afdeling Baas veilige dagen Apparatenbouw De Jong Albers 91 Bankwerkerij Pronk 139 Leerl. opleiding MB Heusdens 200 Mach. bewerking MB Koopmanschap 175 Koperslagerij (Buiten) Houmes Rotscheidt 146 Koperslagerij (Binnen) Suurland 140 Polyester (boven) Beider Hofman 200 Polyester (beneden) Verweij Schop v. Sijll 79 Timmerwinken Geene Romijn 180 Modelmakerij de Ridder 35 Smederij-Schilders v. Leeuwen (vrm) 200 Mulders Scheepsbouw Hal 1 v. d. Blom 200 Scheepsbouw Hal 2 de Hertog 11 Scheepsbouw Hal 4 Moonen 141 Scheepsbouw Hal 4 v. d. Poel 150 Scheepsbouw Mallenvl. v. d. Berg 200 Transporteurs (binnen) v. Katwijk 46 Onderhoud S chafer 150 Leerl. opleiding SB Bruinsma 180 Bankwerkerij Mourus 110 Leerl. opleiding Hout Slabbekoorn 180 Electriciëns Dijkstra 129 Scheepsbouw Hendriks 165 (0) 83

Het Zeskant | 1962 | | pagina 15