Tewaterlating ZWARTE ZEE H.K.H. PRINSES BEATRIX IN KINDERDIJK i We wisten, dat we een bijzonder feestelijke gelegenheid tegemoet gingen. Maar we hadden niet verwacht, dat het al vanaf de brug over de Noord een ware vlag- genzee zou zijn. Van de hoogste kranen, uit welhaast elk raam en in de hand van ieder kind stak het vrolijk wapperende rood, wit en blauw. Hoe dichter we bij de werf van J. K. Smit kwamen, des te meer mensen zagen wij onderweg naar de feestelijke tewaterlating van de nieuwe Zwarte Zee. Deze sterkste sleepboot ter wereld, met maar liefst 9000 pk aan boord, zou door H.K.H. Prinses Beatrix tewater worden gelaten. Aan dit evenement was heel wat organisatie vooraf gegaan. Voor de bezoekers was een grote, naar achteren oplo pende tribune gebouwd. Televisie, film en radio hadden eigen podium en ook voor de talloze fotografen was een verhoogd werkterrein opgesteld. Er was voor gezorgd, dat onze oud-medewerkers en hun familie een goed plekje hadden om alles te kunnen volgen. Hun tribune bevond zich tegenover de in kleurige uniformen gestoken leden van de muziekvereniging Apollo, die hun beste beentje hebben voorgezet. Het cantinegebouw had een gedaanteverwisseling ondergaan, opdat met het ontvangen van de gasten geen moeilijkheden zouden ontstaan. Wij kunnen ons voorstellen dat heel wat mensen met zenuwachtig kloppend hart de gebeurtenissen tegemoet zagen. Links onder: Dorine Leis biedt Hare Ko ninklijke Hoogheid een fraai boeket aan. Rechts onder De Kleine Commissie uit de Ondernemingsraad wordt aan H.K.H. voor gesteld.

Het Zeskant | 1962 | | pagina 3