GESCHENK PERSONEEL Hierna is het woord aan de heer J. J. Bieze, die, sprekende namens het gehele personeel, het volgende zegt: Heren Directeuren en Commissarissen der N.V. Werf Gus to, dames en heren personeelsleden van de Werf Gusto te Schiedam, Slikkerveer en Geleen, wij zijn hier thans bijeen om het geschenk van het gezamenlijke personeel aan het jubilerende bedrijf aan te bieden. Het moment, dat onze werf zich zal scharen in de kleine steld, zult U moeten toegeven dat ik niet heb overdreven. Het vervaardigen van deze speciale werktuigen, de veel soortigheid van het werk eist van alle werkers van hoog tot laag grote elasticiteit van geest. Het werk wordt hier door voor de medewerkers aantrekkelijk en geeft de zo on misbare arbeidsvreugde. En dit geeft op zijn beurt de ver bondenheid van de werkers met Werf Gusto. De vele ge- pensionneerden, die hier aanwezig zijn, bevestigen wel mijn stelling. rij van de 100-jarige werven is thans aangebroken. Met dit 100-jarige jubileum wordt wel het bewijs geleverd van de deskundigheid van de bedrijfsvoering en de bekwaamheid van haar werkers in het verleden en in het heden. De werf begon als een kleine machinefabriek en groeide uit tot een werf met wereldnaam. Eerst een klein bedrijfje dat, toen de techniek zich in de vorige eeuw begon te ontwikke len, de machines maakte die toen nodig waren. Hieruit groeide het huidige bedrijf, dat zich in hoofdzaak ging spe cialiseren in het vervaardigen van baggerwerktuigen en kra nen. Vooral met zijn baggerwerktuigen en kranen verwierf Werf Gusto zich een wereldnaam. Geen probleem op het gebied van baggeren en hijsen van zware lasten is te groot of Werf Gusto durft het aan te pakken en weet het op te lossen. De schrijver van een artikel over Werf Gusto in het blad van de Schiedamse Gemeenschap drukte het kernach tig uit: „Werf Gusto bouwt alles wat drijft". Waaraan ik nog zou willen toevoegen: „En nu zijn wij zover, dat wij er poten onder zetten om het er weer uit te tillen". Als U de rij van foto's en modellen ziet van in het verleden en in het heden uitgevoerde werken, die in het kantoor zijn opge- Hiervan uitgaande is het dan ook niet te verwonderen, dat toen Werf Gusto zou gaan jubileren, bij het personeel de wens opkwam het bedrijf een geschenk aan te bieden. Dit jubileum is immers een hoogtepunt in het bestaan van Werf Gusto. Het personeel wilde dit jubileum extra luister bij zetten door het aanbieden van een geschenk namens het ge zamenlijke personeel. Een commissie Jubileum Geschenk ging aan het werk. Het begin was moeilijk, zoals alle begin moeilijk is, maar het ging gelukkig steeds beter. De bedragen, die de personeels leden wilden offeren om een passend geschenk aan te bie den, waren van dien aard, dat de commissie met vertrou wen en enthousiasme verder kon gaan. De besprekingen met de Directie hadden tot resultaat, dat zij bereid was een gedeelte van het terrein te reserveren voor een geschenk en wel het terrein direct achter het hoofdge bouw. De commissie was zeer gelukkig met juist dit ter rein; dit terrein ligt immers midden in het bedrijf. De Di rectie was echter niet alleen bereid om dit terrein te reser veren, maar was tevens bereid om de aanleg van dit terrein voor haar rekening te nemen. Hiervoor zij haar hartelijk De heer Bieze biedt het geschenk van het personeel aan 74 (0)

Het Zeskant | 1962 | | pagina 6