GESCHENK PERSONEELSVERENIGING Vervolgens is het woord aan de heer J. Th. Nieuwenhuis, voorzitter van de Personeelvereniging Gusto, die zegt: Geachte Directie, Heren Commissarissen, Dames en Heren, Het is mij een eer U namens het bestuur en leden van de Personeel-vereniging en haar onderafdelingen onze welge meende gelukwensen aan te bieden ter gelegenheid van de viering van het 100-jarig bestaan van de Werf Gusto. Een dergelijk feit mag een unicum in een mensenleven worden genoemd, dit te meer omdat wij U thans als jubi laris tegenover ons zien, terwijl meestal het tegenoverge stelde het geval is. In de thans achter ons liggende 100 jaar hebben velen hun beste krachten aan dit bedrijf gegeven. Al deze mensen hebben, van hoog tot laag, op hun manier met elkaar een gemeenschap gevormd. Niet altijd even harmonieus misschien, maar in de loop der jaren is toch wel het besef gegroeid, dat een gemeenschap, waarin men prettig en in goede verstandhouding samen werkt, zowel de onderneming als de daarin werkende mens ten goede komt. Van deze gedachte uitgaande hebben en kele aan het bedrijf verbonden personen op 23 november 1938 het volgende ter kennis van hun collega's gebracht: „Hiermede berichten wij U dat heden in een vergadering van enige Uwer mede-geëmployeerden in principe is over gegaan tot de oprichting van een vereniging, die de naam zal dragen van: „Personeel Vereniging Gusto". Doelstelling zoals voorlopig besproken en vastgesteld is: Een nauwer contact waardoor prettige samenwerking van het personeel onderling, zodat een goede gang van zaken bevorderd wordt, zowel in het persoonlijk belang van het personeel zelve, als in het belang van de N.V. Werf Gusto, en dit doel te bereiken door het organiseren van lezingen en verhandelingen en van gezellige personeelssamenkomsten in ruimere zin." K. Liebeek Sr., C. J. Plat, Reynart, v. Wie- ringen, Bakker, Middendorp, Veenendaal. Enkelen van de zo juist genoemden zijn inmiddels overle den. Zij zijn het geweest, die de stoot hebben gegeven tot oprichting van onze vereniging en die de gemeenschapsge dachte in de praktijk wilden toepassen en uitdragen. Onze vereniging heeft in de bijna kwart eeuw van haar be staan steeds op Uw daadwerkelijke belangstelling en steun mogen rekenen. Wij zijn U daar zeer erkentelijk voor en wij geven U de verzekering, dat wij zullen blijven trachten de zo juist ge citeerde gedachte waar te maken in ons dagelijks leven en ons werk. Wij hebben gemeend het niet alleen bij woorden te moeten laten en verzoeken U een geschenk van onze vereniging en onderafdelingen, bestaande uit een zilveren tafelaansteker en een kristallen schaal, te willen aanvaarden. En moge ik dan besluiten met de hoop uit te spreken dat de Werf Gusto over 100 jaar haar tweede eeuwfeest in goe de welstand mag vieren. De heer Nieuwenhuis brengt de gelukwensen van de P.V. over (0) 77

Het Zeskant | 1962 | | pagina 9